Březen 2014

Víkend :)

30. března 2014 v 21:08 | Slečna A. | 
Krásky, já se tak stydím.

Já vždycky slíbím, jak Vás oběhám a pak to prostě nestíhám. Vždycky mrknu k pár z Vás a najednou dvě hodiny v prdeli a výčitky dohání můj mozek a nutí mě vrátit se k učení. V úterý mám zase zápočet, zítra dopoledne musím jít řešit bakalářku, odpoledne jdu do fitka, takže bude celej den zabitej a já se k učení dostanu až večer, proto to musím dohánět teď. Nehledě na to, že ve čtvrtek píšu 2 testy. A za měsíc mám zkoušku, na kterou jsem se měla o víkendu už začít učit. Myslíte, že začala? No jistě, že ne.

Na druhou stranu jsem si víkend skvěle užila! Jsem prostě ráda doma.
V pátek ráno jsem si šla zaběhat. Holkyyy, jsem na sebe pyšná! :) Vyběhla jsem a svou 5,5 km trasu jsem uběhla za půl hodiny, z toho jsem asi 4 minuty šla pěšky. No doběhla jsem, dala si sváču, udělala něco do školy, šla vařit oběd (mňám, taky tak milujete špenát? :D) a zase něco málo do školy. No večer jsem měla zkoušku s divadlem... tedy večer, v 5. Tak jsem šla tam, vrátila se, upekla štrůdl, ještě něco málo pošmelila a o půl jedenácté v pelechu :D Jo mimochodem, ve čtvrtek jsem se mamince zmínila, že bych chtěla vyzkoušet chlorellu. No hádejte, co mě čekalo druhý den na stole! :) Nejlepší maminka. Tak snad pomůže :)

Ukázka toho, jak moc miluju pááátky ♥

V sobotu ráno jsem vstala a šla jsem znovu vyběhnout. Stejná trasa, ale tentokrát za 28 minut, chůze 1,5 minuty! Chápete to? Já se prostě zastavila jen 3x na půl minuty! A to jsem na sebe byla mega mega pyšná! No pak jsem si dala mega skvělou sváču :D Půl vaničky tvarohu s půlkou banánu a půlkou proteinové tyčinky z DM (ano, našla jsem svou novou závislost!!! :D). Zase udělala něco do školy a tak a večer jsme šli s kamarády na košt slivovice. Bylo to moc fajn! :) Nepila jsem moc, ale pila, přiznávám se dobrovolně a bez mučení :D Odcházela jsem z tama v jednu, dom jsem došla v půl čtvrté (respektive třetí :D) - ale mám to od baráku asi tak 10 minut :D No tak jsem se ještě pěkně zakecala s kamarádem :)

Ukázka té nejbožejší svačinky! ♥

Raní probuzení bylo moc fajn! :) Ale teda, 5 hodin spánku se projevilo. Jak na hladu, tak na energii a schopnosti se soustředit :D Takže jsem toho moc nezvládla, ikdyž jsem se snažila jak sviňa. No tak jsem dopoledne upekla sušenky z ovesných vloček, projela si poznávačku na zápočet, pak šla na chvíli na procházku s kamarádem a šup, jela jsem do Ol. A teď jsem tady. Vedle mě složka s hromadou učení a já tu umírám a klimbá mi hlava. :D

Dnešní jídelák :)
Snídaně: ovesná kaše, mandle, otruby
Svačina: Menší jablíčko, 3 sušenky z ovesných vloček (to jsou takové jednohubkové sušenky :D )
Svačina 2: Půl salátové okurky
Oběd: Pečené kuře s rýží, jablečný kompot (miluju dědovo na cukru maximálně šizené kompoty :D ♥)
Večeře: Krajíc domácího žiitného chleba, 50 g tvarůžky, 100 g cherry rajčata, jedna mrkev, jedna menší paprika
Druhá večeře: Půl vaničky tvarohu + 2 lžičky jablečného tvarohu, ledový salát (uchroupáván po celý večer :D)

Mimochodem, děvčata. Víte, co mi už tři dny ukazuje váha? 66! (chápejte 68, žeano) Yeah! To je prostě paráda!
A víte co? Na tom koštu jsem si převelice užívala veškeré obdivné pohledy a komentáře, převelice!
Jsem šťastná :) Jen se porvat s tou školou a bude to super :)

Nesnáším čtvrtky...

27. března 2014 v 20:51 | Slečna A. | 
... ale dnešek miluju! ♥

Znáte to. Prostě očekáváte ode dne, že to bude akorát hroznej opruz. Ráno cviko z kytek, pak cviko z živočichů, které podle tvrzení spolužáků se mělo protáhnout, což by znamenalo fofry - naházet do sebe oběd, okamžitě pálit do fitka, s největší pravděpodobností oběd v zápětí vyvrátit, padnout a pak nestihnout vlak domů. Domů přijet spráskaní a jako čau.

Há, tak to prrr!

Ráno cviko z kytek se ukázalo být úplně v pohodě :) Konečně se bralo něco zajímavýho, normálního, nebo tak něco :D Navíc nás borec pustil dřív, takže pohodička :)
No pak na to cviko, kde nás bylo málo, takže to odsejpalo a skončili jsme o půl hodinky dříve :) Takže se pěkně vklidu naobědvat, sednout na šalinu, dotáhnout se do fitka (ano, s tou taškou, ve které máte věci za celý týden se jde dost blbě :D). No, dobře, nebudu lhát - ve fitku jsme dneska byly s kámoškou obě úplně marný :D Nějak prostě unavený asi, nevím. Ale zvládly jsme to pěkně, jsem na nás pyšná. Ale teda musím říct, že odcházím z fitka s pocitem, jakože... nevím, jakože jsem se musela flákat :D Prostě už to není tak náročné jako to bylo. Tak jsme dneska taky přidávaly váhy! Kardio na konci jsme si taky prodloužily. No prostě musíme přidat! :)
Z fitka teda pohodičkou na vlak :) Vlak měl teda 50 minut spoždění, ale dojel na čas, takže jsem se ve vlaku pěkně vklidu navečeřela, přečetla si půlku knížky a najednou jsem byla u nás :) Hupsla k mamině do auta a jela dom :)
Děcka, doma čekala mandlová čokoláda! ♥ Asi takhle - miluju mandle, miluju čokoládu... dokážete asi pochopit, jakej orgasmus prožívaly mé chuťové buňky! :D
A víte co pak? Bavily jsme se s kámoškou v tom fitku, jak jako nám to jde, jaké máme pokroky a co jsme od toho čekaly. No obě jsme čekaly upřímně, že nám hubnutí půjde rychleji (teda, ne že by to ona potřebovala :D Děcka, já mít její pas, tak ho jen všude vystavuju! :D) a tak. No a já říkala, že mám doma sukni, co jsem si kupovala tak v pátý třídě, tak že jak přijedu dom, tak že zkusím, jestli už to alespoň nepřetáhnu přes prdel. No holky. dojela jsem dom a nejen, že jsem to přetáhla přes prdel, já se do toho prostě oblíkla a sekne mi to jak sviňa! :D (ano, dám vám sem fotku, třeba zítra, nebo tím zaspamuju instagram :D). No když už jsem byla u té skříně, tak jsem si rovnou zkusila jedny šaty - ano, to musíte taky vidět! Prostě, je ze mě kočka.
No a aby to nebylo málo pro jeden den - váha ukázala 67,5! Hááá, naserte si všichni, já na to mám! (ano, chápejte to jako 69,5, ale chápete - půl kila dolů! A hlavně - je tam ta šestka!!!).

Děcka, jsem na sebe mega pyšná a jsem mega šťastná. A jdu si pro svůj tvaroh a na seriál! Zítra mě ráno čeká běh, už se těším ♥ A pak celej víkend učení :D Zítra večer se mrknu, jak se Vám daří :) Teď ještě před tvarohem a seriálem mě čeká pár bezobratlých živočichů.

Jo a pro představu, co jsem dneska dlabala a jak jsem se hejbala :))

Snídaně: 200 g hollandia + 40 g ovesné vločky + 15 g dobrá vláknina + lžička špaldových otrub
Svačina: Jablko + 2 knackebrotty s 1 lžičkou burákového másla + mrkev
Oběd: cca 100 g brambory + 100 g kuřecí plátek + dušená zelenina
Večeře: Půl cottage + 1 vejce + červená cibule + hora zeleniny (jako fakt hora :D )
Druhá večeře: Půl vaničky tvarohu + 2 lžičky straciatella tvarohu
Navíc: cca 20-30 g mandlové čokolády

Pohyb: 10 minut rozehřátí + 45 minut nohy + 30 minut rotoped

Snídaně - bašta baštózní. Prostě jogurt a vločky, to žeru! Sváča velká, protože oběd byl až ve dvě :) Oběd byl výbornej! Svačinku nestíhám, jsem ve fitku a pak v 5 ve vlaku rovnou večeřím! :) A čokoláda? Nelituju, nevyčítám!

Krásný večer!

Brownies z červené řepy

25. března 2014 v 12:00 | Slečna A. |  Recepty
Nazdááár koťata! ;)

Mám tu pro Vás ten recept? Jakej? Ten bombovej! Proč? Protože jsem hrozně na sladký :D A to tedy i na sladký, co vůbec není sladký :D Znáte brownies?
Jasně, že znáte. A brownies z červené řepy? Né? Chyba!
Blázen? Nejsem. Jen jsem bláznivě zamilovaná do tohoto receptu! :D
Opět to není můj recept, pouze jsem si ho vypůjčila a šířím dobré slovo dál! :D

Co budeme potřebovat:
600 g červené řepy
100 g celozrnné mouky
50 g holandského kakaa
250 g bílého jogurtu
100 g strouhaného kokosu
4 vejce
1 prdopeč

Em, víte co je prdopeč? :D Často totiž, když dám někomu recept, ve kterém jej zmiňuju, lidi se jen smějou a neví co :D (úplně si pamatuju, jak jsme z toho se ségrou měly my, pár let zpátky, záchvat smíchu :D ). Aneb tedy prášek do pečiva :)

Postup:
Ták, řepu uvaříme a rozmixujeme. Všechno poctivě smícháme, vylijeme do formy a pečeme na 200°C cca 40 minut. (Já si časem nejsem jistá, neumím ho moc hlídat :D Prostě do toho pícháme, dokud to není hotový :D)

TIP: S bílým jogurtem, medem a banánem je to baštózní! ♥

Výživové hodnoty na 100 g:
E: 820 KJ
B: 7,9 g
S: 16,57 g
T: 10,51 g
Vláknina 6,85 g
kousek na fotce - 75 g) :))
(No nejsou ty hodnoty skvělý?! - akorát je to počítáno pro 100 g holandského kakaa - ale to jsem snížila na polovic, se 100 g je to hořký jako prase :D Ale s tím bílým jogurtem to vůbec ničemu nevadí :) )Achjo, píšu vám tu ten článek v 10 večer a mám z toho hlad jak sviňa! :d A hlavně ta chuť! :D Jo, ten prášek co vidíte na fotce - to není cukr nebo tak :D ale otruby :)) A ještě tam mám navrch mandličky ♥

Děvčata, přeji dobrou chuť! :))

Sluníčko - droga drog!

23. března 2014 v 18:41 | Slečna A. | 
Krásný nedělní večer :)

Opět jsem se Vám chtěla ozvat dřív. A pokud možno Vám sem konečně hodit jeden skvělý recept. Hm, bude v úterý, fakt! :D Absolutně jsem nestíhala :)) Ve čtvrtek jsem dojela ze školy a totálně kaput jsem horko těžko zvládla díl seriálů s očima otevřenými hodně, hodně silou vůle :D Spát jsem šla brzy, protože v pátek zase cesta k doktorce. No opět si zařizuji doma asi malou lékárnu :D
Od doktorky jsem letěla k obvoďákovi, ten zase přišel s tím, že teď nemám nějakou chvíli vůbec hubnout. Ale jako - no to by nešlo :D Ale víte co? Je to jednoduché - cvičit? Cvičit budu pořád, protože mě to baví prostě. A jíst zdravě? To budu taky pořád, protože mě to baví, chutná! Jen si nebudu dělat hlavu z toho, když si někde něco dopřeju. A víte co? Po té, co jsem přepla na tuto teorii, tak váha pustila dalšího půl kila! Oficiálně tedy prohlašuji, že na naší váze 68, ve skutečnosti tedy asi 70 kilo :) V zápatí přeškrkávám šťastně číslo 71 a jsem spokojená :)
No od doktora jsem došla domů a ségra ještě spala. A mně se nejlíp cvičí dopoledne. Tak co teď? Hm, oblíkla jsem šortky, mikinu, ségře sebrala sluchátka a šla si zaběhat! Ano, ano, přesně tak! :D A jsem na sebe co? Hej hafo mega pyšná! Nebylo to stále na jeden zátah, ale jela jsem stylem 2-3 (někdy 4) minuty běh a 0,5 minuty chůze na vydýchání. Krásných 5 kilometrů + 1 kilometr čistě chůze (cesta za vesnici a pak dojít zpátky do vesnice - aneb, ve vesnici se běhat prostě stydím :D) - za půl hodinky za mnou! :) Tak jsem si pak dala pár dřepů a bylo to fajne! :)

No pak jsem šla dělat oběd - květákovou pizzu! ♥ Ségru asi tolik nenadchla, ale mně ta věc chutná pořád stejně skvěle - moc! A pak jsme koukly na Frozen. Všichni o tom furt básní, tak jsem si to musela pustit taky! :D Bylo to pěkné, ale asi jak o tom všichni neustále básní, tak jsem očekávala více :) No, pak na hodinovou procházku přes 3 vesnice (asi 5,5 km) :) Takže jsem si přidala nějaký pohyb a zároveň si užila great sister's time :) A to sluníííčko! Och! Pak ještě na procházku večer s kámošem a den úspěšně skončil :D

V sobotu ráno jsme jely se ségrou nakupovat. Děcka, takovou radost jako v sobotu v obchodě jsem už dlouho neměla! :D Potřebovala jsem nové kraťasy. Tak jsem si natahala hromadu kraťasů do kabinky a ještě nějaký trička a začala zkoušet. Víte co? Abych se vešla do všeho, co si vezmu do kabinky, to se mi ještě nestalo! Ale co víc! Musela jsem poslat ségru pro kraťasy menší velikosti! Nakonec bylo těžké rozhodování, které z těch kraťasů si vybrat, protože mi padly všechno. Nakonec jsem vybrala krásné tmavé kraťásky (možná Vám je někdy vyfotím a ukážu :D A až do nich budu mít nožky, tak Vám je ukážu na sobě :D ) a když je paní prodavačka dávala do tašky, tak jsem na ně tak koukala a říkala si, jak jsou malé a jak je to skvělé, že se do toho já vejdu!

Po nákupu za mnou přijel nejskvělejší chlap na světě :) Šli jsme se projít po vesnici a na den otevřených dveří základky - už jsem tam pěkně dlouho nebyla. Tak hned ve vchodu jsme potkali ředitelku a vedoucí družiny, tak jsem je pozdravila, chvíli si s nima vyládala, vzala si buchtu co nabídli a šli jsme se kouknout po třídách. Říkala jsem si teda ale, že ředitelka se mnou mluví docela jako odtažitě. Za chvíli doletěla ředitelka za mnou se slovy "Já tě nepoznala! Vy jste odešli a já na K. 'Kdo to je?' 'No přece A.' No tebe je polovina! Krásná baba, hrozně ti to sluší! No já se omlouvám, já tě fakt nepoznala. Vypadáš fakt skvěle!" :D Huu, to potěšilo, jak mi bylo hnedka krásně! A věděla jsem, že teda jsem nic neprovedla, jen jsem nebyla poznána :D S M. jsme pak pokračovali ve výletu. Večer jsme objeli hromadu míst a dokonce jsme měli vlastní ohňostroj! :D Prostě jsme tak stáli na kopci a najednou někdo ve vedlejší vesnici začal bouchat :D Tak to bylo samozřejmě pro nás :D No s M. jsem byla až do dlouhé půlnoci, kdy odjel dom a já zapadla do postele. Po 13 dnech s tím, že ráno nemusím vstávat!

A pak jsem se dnes vzbudila v 11 :D To se mi nestalo ani nepamatuju! :D Ale byla jsem tak vyčerpaná, že mě prostě můj budík v 8 nevzbudil! Jsem hrozně ráda, že se mi povedlo dospat. Sice jsem toho dneska stila do školy podstatně míň, pohyb jsem neměla žádnej a jídelníček šel úplně do kopru, ale já jsem vyspaná! :D Pecka! :D

No doma jsme pekli domácí chleba. Respektive - naši pekli! :D Ze špaldové mouky, s hromadou semínek! Je výbornej, skvělej, úžasnej! A to jsem zrovna vyřadila pečivo z jídelníčku, protože se mi tam nevešlo! :D A teď ho tam musím zase napasovat, protože ten chleba je taková bašta baštózní! Dám Vám na něj taky recept, jen co zase dojedu domů a opíšu ho! Je skvělej.

Hm, jak jsem dneska jedla?

Snídaně: Ovesná kaše + mandle
Oběd: Masové špízy + americké brambory v olivovém oleji + zelenina
Večeře: Domácí chléb s tvarohem, šunkou a zeleninou
Druhá večeře: Půl vaničky tvarohu + 2 lžičky vanilkového tvarohu

Aneb, dneska bez svačinek :D Když člověk vstává v 11, tak se mu ta sváča prostě do dne nevejde :D

Oooo, dááámy, já mám tak skvělou náladu! To si snad ani nedokážete představit :D A to bych měla teď dělat hromadu věcí do školy! :D Achjo, tak jo, taky na ně jdu :)) Mějte se, smějte se!

PS: Máte instagram? :D já ho dneska založila - tak kdyby to někoho zajímalo http://instagram.com/rieusee :) Ale zatím je tam jedna fotka :D :D

Dlouhý týden

19. března 2014 v 19:31 | Slečna A. | 
Omlouvám se,

opět. Chtěla jsem Vám sem alespoň včera hodit jeden skvělej recept, ale ani na to jsem si nenašla chviličku. Teď to bylo trochu šílené.
Proč?

To je jednoduché. Minulý týden jsem z Ol nejela na víkend dom, protože jem přes víkend chodila do školy. Ano, správně - pátek, sobota i neděle se pro mě na jeden týden staly dny školními. Měla jsem cvičení z mikrobiologie. Musím říct, že to bylo hrozně super! :) Pokusy mě bavily, lidi tam byli super (A to jsem do pátku nikoho z nich neznala :D) a naše vyučující byla naprosto a bezkonkurenčně skvělá! :) Pro mě to ale znamenalo být bez času. Přes den jsem byla na cviku, po cviku zapsala něco do protokolu, pak jsem zapracovala na nějakých fotkách (ano, jsem fotograf amatér a jedna slečna u mě měla fotky, co jsem slíbila, že do konce pošlu, nakonec se stejně vyskytla komplikace a ani do neděle jsem to nestihla :( ).
No v neděli mi skončilo cviko a opět jsem Vám nemohla napsat, protože jsem jela na otočku dom. No na cviku nám řekli, že v úterý (tedy včera) budeme psát zápočtový test. Co to pro mě znamenalo? Dojet dom, vyházet špinavé prádlo, pozdravit se s rodinkou a valit šrotit. Vypsat otázky, nějak to dát do kupy, pobalit na druhý den, upalovat spát.
Ráno v 6 vstát, na 7 k doktorovi. Darovat ampulku krve, odejít od doktora, udělat si snídani, dobalit si věci, vysmát se těm, co zrovna sedí na cviku, když vy si doma vychutnáváte onu skvělou snídani (však se mi to vrátí :D) a vyrazit na autobus a na vlak a upalovat opět směr Olomouc :)
No dojela jsem, šla do školy, do fitka, učit se, učit se. Včera jsem se celé ráno učila, pak si šla napsat test, upalovala na přednášku, vrátila jsem se a šup učit se na další dva testy, které mě čekají zítra. Původně jsem si říkala, že Vám taky až zítra napíšu, ale tak nějak nejsem schopná už se moc učit, tak jsem se rozhodla pro nějaký ten oddych.

V pondělí ráno jsem začala brát železo, na tu svoju chudokrevnost. Hahá, je to mrcha. Takže mi v pondělí bylo blbě, v úterý ráno jsem taky byla podezřele kamarádská s koupelnou a teď? Teď se s ní zase nebavím :D Už fakt nevím, za co se mi to tělo mství, ale něco jsem mu asi provedla.
Tak, co mi řekl pan doktor? Hořčík mi nechybí. Proč mám tedy křeče jako blázen, které téměř každou noc, někdy i několikrát během noci, narušují kvalitu mého spánku je tedy stále záhadou a začíná tak hra na schovávanou a na honěnou. A já tu příčinu prosím pěkně najdu a chytím!
Včerejší zápočet taky dopadl dobře, mám radost :) A tak jsem se za něj včera odměnila cheescakem :D Kamarádka pozvala. Ňom! Jedla jsem to poprvé a hrozně mi to chutnalo! :)

Jinak teda musím slečny říct, že v poslední době mám fakt nějaké špatné období. Takové psychicky né nejlepší. Výsledky žádné - demotivace. Křeče - nekvalitní spánek + chudokrevnost - únava. A lidi okolo mě prostě serou - jsem protivná a štěkavá. Nějak moc ovšem nevím, co s tím. Snad to brzy přejde. Musím se nějak hodit do pohody. Třeba to vše se vším souvisí.
Chybí mi nějakej chlap :D Fakt že jo. Takovej ten člověk, co si mu můžu postěžovat, potulit a problémy utečou samy. Typický no :D

Tak jo, včerejší a dnešní jídelníček? Já myslím, že ujde :))

Úterý:
Snídaně: Ovesná kaše z mikrovlnky (nová láska! :D) - vločky (45g), mléko (100 ml), otruby (lžička), mandle (8 kusů)
Svačina: Jablko + 200 g Hollandia
Oběd: Zapékané špagety
Svačina 1: Půl papriky
Svačina 2: Cheescake + Café latté (výborný! A po dlouhý době jsem fakt měla něco jako sladkého a fakt jsem si to hrozně užila a vychutnala! :))
Večeře: Půl cottage + vejce + půl červené cibule (zamíchat na salátek) + zelenina (mrkev, paprika, okurka, rajčata, kedlubna)
Druhá večeře: Půl vaničky tvarohu + 2 lžičky vanilkového tvarohu

Pohyb: Kromě drobné procházky nic

Středa:
Snídaně: Ovesná kaše z mikrovlnky - vločky (45g), mléko (100 ml), otruby (lžička), půl banánu
Svačina: Půl vaničky tvarohu + banán, kostička hořké čokolády
Oběd: Brambory + 2 pohankové karbanátky, trocha zeleniny
Svačina 1: zeleninový salát s půl cottage
Svačina 2: mrkev, lžička burákového másla (to byla taková předvečeře :D mlsná a pak hlad ale brzký)
Večeře: 1 mrkev, čtvrt červené papriky, 1/4 okurky, 1/5 kedlubnu, 7 cherry rajčátek, 30 g hermelín, 3 plátky dětské šunky, 1 vejce, 1 pohankový karbanátek (Zní to jako hafo žranice, že? Taky je mi pěkně blbě. Bylo toho dost. No příště mi rozhodně nezbyde karbanátek od oběda a rozhodně nebudu mít příště hermelín - tento jsem měla kvůli těm cvikům o víkendu, kde jsme ho měli mít a nakonec nepotřebovali)
Druhá večeře: 1/3 vaničky tvarohu + 1 lžička vanilkového tvarohu + 1/2 lžičky otrub

Pohyb: Fitko (1,5 h)

Chňá, tak co myslíte? Co mi na to říkáte? Mohla jsem si odpustit to burákové máslo, co? A taky tolik nežrat na tu večeřu! Já se to musím naučit. Už jsem úplně z večeří vyhodila pečivo, protože ta zelenina to prostě nahradila, ale furt mi tam něčeho přebývá. Ale v úterý musím říct, že večeře super - skvělá, lehká, zasytila akorát. Do půl deváté naprosto bez hladu, akorát plná, ne jak teď, kdy cítím, že jsem to prostě přepískla.
Taky na sebe tak býváte naštvaní? A stejně - co s tím mám teď dělat, že jo? :D No jednoduše od příště - nakládat míň a když nestačí, tak přidat. Hodím vám ilustraci, té svojí večeře :D


No ale uznejte, že to vypadá skvěle! A ty karboše - pěkně na sucho pečený a bašta největší! :))
Tak jo, k Vám naskáču zase zítra. Bohužel to učení nemohu celý večer odkládat, takže jdu na to. Krásný večer dračice :)

Plány

14. března 2014 v 9:07 | Slečna A. | 
Krásné ráno krásky :))

Chtěla jsem Vám napsat včera večer a taky se kouknout k Vám a pěkně si počíst, ale tento týden mi to nevychází tak, jako normálně. Zůstávám na víkend v Olomouci kvůli škole. Takže jsem včera strávila 2 hodiny v kuchyňce a chystala si jídlo na tři dny :D Pecka, fakt :D Teď mám chvilku, než povalím na bus a strávím celý den v laboratoři :D Mám z toho trochu strach normálně, nejsem si úplně jistá, že studuju správný obor. V poslední době jsem taková trochu zmatená a nejistá. A furt se to snažím přisuzovat jen tomu, jak jsem unavená a nesoustředěná, takže pro mě není momentálně asi žádný obor správný.
Zase abych nekecala, hromada věcí mě v té škole baví. Ale jsou věci, které mi prostě nahání husí kůži.

Tento týden jsem na sebe byla fakt pyšná :) Máme s kámoškou tu permošu do fitka a chodíme vždycky spolu 3x týdně. Jenže kámoška se rozhodla jít teď v úterý pařit, tak se omluvila, že ve středu ráno do fitka nepůjde. A tak jsem šla poprvé sama. Byla jsem z toho taková - hm, nevím :D Měla jsem z toho takový divný pocit, ale zvládla jsem to pěkně sama :D Jde o to, že když jdete s někým, tak Vás tam ten někdo v podstatě jakoby dotáhne - prostě jste domluvení tak ani nepřemýšlíte. A nejde o to, že bych si tam s ní chtěla vykládat nebo něco, ale prostě ten pocit toho parťáka. Ale zvládla jsem to sama a to i ve čtvrtek a tak tedy pýcha neskutečná :D

Tak jo, vybalím na Vás, co jsem včera snědla, co plánuju sníst dneska, půjdu si udělat sváču a vystřelím na vlak :D Večer pak navštívím Vaše blogy, už se na ně těším! :)

Včerejší jídelníček :)

Snídaně: Ovesná kaše (vločky + voda + skořice + 6 mandlí), kostička hořké čokolády
Svačina 1: Jablko, 2x Knackbrott s burákovým máslem
Svačina 2: Jablko
Oběd: Makrela na bylinkách s bramborem, zeleninový salát
Večeře: 2x vejce (míchaná), půl talíře zeleniny :D, půlka celozrnné housky
Druhá večeře: půl vaničky tvarohu + 3 lžičky čokoládového tvarohu

Přemýšlím, na co jsem zapomněla, je nějakej pěknej ten jídelníček :D Asi na nic :D
Pohyb: 10 minut rozehřání + 45 minut posilování + 22 minut kardio (rotoped)

Dneska, zatím spíše plán, ale protože budu celej den v labině, tak nebudu mít možnost to nějak narušit :D

Snídaně: Jáhlová kaše, lískové oříšky
Svačina: Půl banánu, pár jahod, trocha bílého jogurtu, slunečnicová semínka
Svačina 2: Půl housky s burákovým máslem
Oběd: Těstovinový salát s kuřecím na kari
Svačina: plátek 20% sýry, 2 plátky šunky, zelenina, kostička hořké čokolády
Večeře: Půl cottage s vejcem, 50 g kuřecího, půl talíře zeleniny, půl clz housky čtvrt cottage s půlkou vejce, cca 50 g masa, 3/4 talíře zeleniny, 1/4 clz housky (dodám foto :D)
Druhá večeře: Půl vaničky tvarohu + 3 lžičky tvarohu "lesní plody"

Takže tak by to mělo vypadat dnes :D Možná tam někde ještě uletí ta kostička té hořké čokolády, ale dokud to není celá tabulka, je to v pohodě :D

Btw, tak mě napadá - ráda bych Vám sem dala hromadu receptů a různých typů a prostě psala jiné články, než jen o tom, co žeru a co dělám - koho to taky má do nekonečna zajímat, ale nejsem si jistá, jestli o to máte zájem. Ale stačí, aby řekl jeden člověk, že zájem má a články sem poletí :D Minimálně jednou týdně! :D

Tak jo, upaluju na ten bus! Mějte se! :))

Tady fotka mé dnešní večeře :D Půlku z toho masa a půlku z toho cottage jsem vracela zpátky do ledničky, abyste si nemysleli, že su takový prase :D

Cottage lívance

11. března 2014 v 13:00 | Slečna A. |  Recepty
Krásné úterní odpoledne :) Opět :)

Je krásně, je nádherně, je teplo, je to úžasné! :)
Mě to jako úplně... wuaaa, ach! Člověku je hned líp :)
A tak jsem tak šla dneska dopoledne z přednášky a přemýšlela jsem, který z receptů, co jsem tento víkend otestovala Vám sem dnes dám :) A nakonec jsem se rozhodla pro tento, protože může vyřešit vaše dilema u snídaně, svačiny, přílohy k obědu či večeře :D Aneb naprosto univerzální recept, který využijete v kterou koliv denní dobu :D
Opět, recept není můj, mám ho z facebooku a opět pouze předávám dál! :)

Co budeme potřebovat?
100 g cottage
30 ml mléka
30 g mouky (já dala špaldovou - a klidně můžete dát více, záleží na vás, co se hustoty týče :))
2 bílky (nebo 1 vejce :) Ale já když to dělala třeba v neděli jako snídani z trojité dávky, tak mi řekněte, co bych dělala s 6 žloutkama? :D )

Postup
Vše smícháme, rozmixujeme a na sucho opečeme na pánvi :)

Výživové hodnoty na dávku (na 100 g Vám to přepočítám, až to příště stihnu dříve zvážit, než mi to všechno sežerou :D)
E: 1095 KJ, B: 22,78 g, S: 27,74 g, T: 6,4 g, Vláknina: 2,96 g
(Tak jako hádám že na 100 gramů to budou tak 1/2 - 3/4 :)))
- Teď otázka porce. Jako přílohu jsem využila polovinu z této dávky. K snídani sníte tak 3/4 asi, ke svačince záleží na vás :))

A teď typy, jak jsem je zblajzla já :)

Jako příloha k obědu - k zeleninovo kuřecí směsi s jogurtem, + miska červené řepy :)

Jako snídaně nebo dopolední svačinka - posypáno skořicí, zalito jogurtem, zaskládáno kouskem banánu a zalito medem ♥
Další variantou dopolední svačinky - s burákovým máslem! ♥

Odpolední svačinka - navrch 50 g cottage smíchaný s 1 vajíčkem :)) Cherry rajčátka, bez těch neexistuju :D

Tak doufám, že Vám bude chutnat! Já si pošušňala hned na několikrát!!! :) Dobrou chuť :)

PS: Výsledky krve - diagnóza "Ty jseš chudokrevná jak sviňa!" :D Aneb, anemie je moje nejlepší kámoška a vrátila se zase na pár měsíců. Nevím, jestli to má vliv na mé (ne)hubnutí, ale určitě na hromadu dalších věcí ano. Tak jsem ráda, za tento malý krok dopředu, aneb odhalení alespoň jednoho a snad i jediného problému :)

Áčko

9. března 2014 v 11:04 | Slečna A. | 
Krásné téměř nedělní poledne :))

Po půl roce si říkám, že je čas, říct, kdo je A.
Nevím, jestli je to nejlepší nápad. Nevím, jestli tento článek po dvou dnech třeba zase nesmažu nebo tak něco. Ale prostě mám tak nějak hroznou potřebu se Vám asi trochu odtajnit.

Jmenuju se Andy. Jsem studentka vysoké školy, studuji v Olomouci na přírodovědecké fakultě :) Svoje studium miluju, ačkoliv mám pocit, že se nás občas snaží zabít :D Jsem hrozně jeblá, hrozně ukecaná a nadevše miluju svou rodinu a přátelé, hudbu, knihy a zdravý životní styl. Položku poslední až poslední dobou, ale zato moc :)
Miluju rock a metal, miluju Stephena Kinga, miluju superhrdiny :) :D Kdyby Vás to třeba zajímalo :D
Občas se snažím být i tvůrčí. Vždy jsem svá. Jsem dost umanutá, zbrklá a myslím, že jsem dost cíťa, občas značně urážlivá :D Nikdy mi naštěstí ta uraženost nevydrží. Vše si musím vyzkoušet po svém. Na cizí rady většinou nedám, dokud se sama nespálím, ale tak už to bývá - alespoň si to pak člověk pamatuje a ví do budoucna :)

Co se týče posledního půl roku - mám za sebou dlouhou cestu. Dole 16 kilo, za to 16 bodů k dobru na škále sebevědomí. Jsem šťastnější, veselejší, mám větší radost ze života. Pohyb mě naplňuje. Jsem ráda, že doma mohu experimentovat s jídlem a ještě raději, když to i někdo ocení :)
Jsem neskutečně ráda za blog a za lidi, které jsem tady potkala a poznala :)

Tak a aby se neřeklo, rovnou se Vám tedy i ukážu. Jak říkám, možná tento článek brzy smažu, ale momentálně je má potřeba se vám ukázat neskutečná :D Takže, tadá!

Změna kabátu

8. března 2014 v 22:13 | Slečna A. | 
Tak změny už započaly :) Zatím je to všechno takové rozestavěné. Občas se vám tu teď ukážou články, které slouží pouze jako rozcestníky, abych mohla vytvořit rubriky, které odteď budou nahoře pod záhlavím. A ještě s tím budu chvíli šachovat, než zjistím co a jak :) Už si vůbec nepamatuju, jak se design tvoří :D A to jsem jich za svůj život udělala jó hodně :D
Nicméně, barvičky mi dělaj radost. Je to takové jarní, veselé :) Ten předtím mě nebavil. Byl takový nudný a pesimistický.
Tohle je lepší :) Září z toho něco pozitivního, co myslíte? :))

Jinak, dneska to bylo šílené. Můj jídelníček taktéž. (edit: špatně na tom jídelníčku není skladba, ale časové rozvržení. Omlouvám se, pokud to někdo pochopil tak, že si stěžuju na to co jsem snědla. Jediné co bych ráda, i doma vydržela bez sladkého :D Ovšem s tím stále bojuju)
Ráno jsem vstala a dala si k snídani ovesnou kaši s mandlema. Víkendová klasika. Udělala jsem něco málo do školy (něco hodně málo), chvíli prokrastinovala a najednou bylo půl desáté. Tak jsem si dala třetinu pomela a že si jdeme se ségrou zaběhat. No ale že si předtím doma trochu ještě zacvičíme, než vyběhneme. Co čert nechtěl, ségra při cvičení upadla a jelo se na pohotovost. Na pohotovosti jsme strávili asi čtyři hodiny. Domů jsme dojeli tak o půl třetí a tak než se udělal oběd, jedla jsem ve tři. Ve 12 jsem ale na tej pohotovosti už měla takovej hlad, že jsem si koupila kafe z automatu (ve kterém bylo hromada cukru, protože jsem prvně vynulovala cukr a pak až si objednala kafe a nedošlo mi, že pak se mi tam ten cukr znovu navolí), abych dostala alespoň něco teplého do žaludku. No ve tři jsem si teda dala brambor se špenátem a vajíčkem, protože jsem se na to moc těšila. A pak co že. No neudělal ajsem nic. Udělala jsem si smoothie z červené řepy, půl jablka a mrkve. Dala jsem si asi 40 minutovou procházku se ségrou, která teď chudák má zakázaný veškerý sport. Došly jsme domů a kolem šesti jsem snědla půl celozrnné bagety se šunkou a sýrem a kouskem okurky. Jo někdy mezitím jsem ještě snědla 2 kostičky čokolády a jednu kostičku hořké čokolády. No pak že jdu dělat něco do školy. Místo toho jsem dělala na blogu :D Tak jsem si vymyslela ten novej design a že půjdu upéct brownies. Těště se na recept, brzy bude! :) Tak jsme se chvíli s tátou handrkovali v kuchyni, protože on pekl pizzu. A protože už tak byl můj jídelníček dneska takovej šílenej a rozházenej a já na tvaroh vůbec neměla chuť, tak jsem podlehla nabídce už na podruhé. A tak osminka pizzy byla má druhá večeře kolem osmé večer. No a ještě jsem dnes při pečení vypila asi tak 1 dcl portského vína.

Víte, moje motivace teď tak nějak upadá a dokud asi v pondělí nedojdou výsledky, tak nebude úplně nej. Žít zdravě - to ano, to je opravdu cesta, kterou jsem se vydala po zbytek života. Ale nebaví mě měsíc se snažit zhubnout a vidět na váze že buď stojí, nebo občas i vyskočí o půl kila hore. A tak jsem si řekla, že si ten kousek pizzy i tu skleničku vína mohu dopřát :) Zítra to bude lepší zase si myslím :) Nebudu nikde trčet do tří do odpoledne. A budu se muset pořádně učit, protože dnes jsem neudělala absolutně nic. Tak to budu muset dohnat. A budu si muset dát orbitrack, protože včera i dnes mám za sebou jen krátkou procházku svižnější chůzí a jinak nic.

Článek úplně o hovně, já vím :D Ale brzy příjde článek s odhalením autorky (možná :D), pár nových receptů - zatím mám pro vás nachystané dva, ale začalo mě experimentování v kuchyni převelice bavit :) Nějaké cviky. A možná i nějaké ty typy a tak :) Mám nějaké plány s těmito stránkami :))

Ráda navštěvuji

8. března 2014 v 18:00 | Slečna A.
Ti, které ráda navštěvuji. Říkejte si tomu třeba SB, affs nebo jak chcete. Pro mě prostě srdcovky a lidi, které podporuju nebo ráda čtu :)


Recepty

8. března 2014 v 17:51 | Slečna A.
Co vařit abychom si to užily a zároveň prospěly nebo alespoň neublížily svému tělu? :)

Snídaně a moučníky:

Hlavní jídla:

Doplňky a pamlsky:

Přílohy:
Cottage lívance (nejen příloha! :))

Rybička

6. března 2014 v 21:43 | Slečna A. | 
Pěkný večer :)

Tak další týden vcelku úspěšně za mnou :) Tedy úspěšně - úspěšně, co se týče školy. Úspěšně co se týče jídelníčku i pohybu. Úspěšně, vzhledem k tomu, že jsem nikoho nezabila :))

Mé problémy však stále přetrvávají. Nemohu spát. Jsem podrážděná. Vlasů mám čím dál míň. Už i kamarádka mi řekla, že mám těch vlasů nějak málo. Moc pěkný, moc potěšilo. A o trávení ani nemluvím. Sním denně tolik vlákniny a mám pocit, že se ze mě už někde v jícnu musí vypařit, nebo prostě někam utéct. Mám tedy, pocit, že ani nemohu hubnout, když jsem takovej nafouknutej balon :D No dnes jsem sebrala odvahu a na váhu stoupla a nebylo to pěkné. Ale nebudu porovnávat raní a večerní hodnoty. Takže zítra ráno a pak ještě v neděli před odjezdem.
Důležitá věc, zítra jdu k doktorovi! Nechám si odebrat krev, zkontrolovat, jeslti mi v ní něco nechybí, třeba i blbé železo, protože chudokrevnost, to je moje kámoška a nechám si zkontrolovat štítnou žlázu, protože jsem s ní pěkně dlouho bojovala. A ona je mrcha a může se klidně vrátit zpět. Hrozně ráda bych měla tyto problémy vyřešeny a pokračovala dál. Protože měsíc se nepohnout ani o gram, to je vskutku hrozně demotivující.
Pozitivní je, že postavičku už jakžtakž mám, to že trávím čas ve fitku jde na těch svalech vidět taky a jíst zdravě mě uspokojuje samo o sobě :)

Jak se dneska dlabalo? :)

Snídaně (7:45): 150 g Hollandia + 40 g vloček + 10 g mandle
Svačina 1 (9:30): cca 100 g jablko
Svačina 2 (11:00): cca 100 g jablko, 2x knackbrott s burákovým máslem
Oběd (13:30): Kari rýže (cca 100 - 150 g - nemám odhad) + 150 g kuřecí steak na mandlích
Večeře (17:00): 2x vejce na tvrdo, zelenina, půl slunečnicové housky s 20% sýrem a šunkou
"Druhá večeře" (19:00): Ultratenký (cca 2 mm) plátek špaldového chleba a hora rybí pomazánky
Skutečná druhá večeře (21:00): 3 lžičky odtučněného tvarohu

Pohyb: 10 minut kardio + 45 posilování (dnes nožky) + 25 minut kardio (aneb odpoledne ve fitku :))

Achjo, vidíte to? :D Normálně dojedu ve čtvrtek domů a narvu do sebe kousek čokolády nebo tak něco. Dneska, dojela jsem dom, docela najedená, chuť nic a taťka udělal rybí pomazánku. Miluju ♥ No ale nechtěla jsem být za prase a jen vyžírat tu pomazánku z misky, tak jsem si ukrojila asi tak 10g plátek chleba a na ten napatlala tak 50 g pomazánky :D
Beru to jako dobrý hřích. Tedy, vím že je tam hořčice. A vím že je to tučné. Ale ryby jsou zdravý tuk. A já dlouho rybu neměla. A tu pomazánku miluju. Jako fakt MILUJU.
A! Žádná čokoláda, nic! :) To je docela pěkné, nemyslíte? :) Za mě teda rozhodně ano :D

Jo a koupila jsem si dneska červenou řepu! Měla jsem své poprvé s čerstvou řepou, znala jsem jí jen nakládanou, a musím říct, že mi převelice zachutnala! :3

Kouknu k Vám zítra, teď se letím vyspat, ať ráno vstanu na tu krev a mám co nejdřív jasno v tom co mi je a není. Třeba mi není totiž vůbec nic :)

PS: Tento nebo příští víkend se pustím do překopávání blogu! Těště se, protože já se těším moc! :)

Tvarohovo-jablečný koláč

4. března 2014 v 11:59 | Slečna A. |  Recepty
Krásné úterní odpoledne děvčata :)

V první řadě děkuji za vyjádření k přechozímu článku. Za potěšující i nepotěšující informace :D Ale o tom dnes ne :)
Mám tu pro Vás jeden skvělý recept! :) Nejsem jeho autorem, ale jsem jeho milovníkem! :D
Recept je skvělý, má skvělé výživové hodnoty a krásně zasytí! Navíc je hrozně jednoduchý! Takže pojďme na to.

Budeme potřebovat:
• 100 g ovesných vloček
• 250 g odtučněného tvarohu
• 100 ml mléka (já použila polotučné)
• 20 g skořice
• 1 banán
• 100 g jablka (jedno takové normální jablko)
• 20 g kokosu

Postup:
Dáme si troubu předehřát na 200°C a vymažeme pečící nádobu. Než vymažeme nádobu, nalejeme do vloček mléko a necháme je nasát, aby se s nimi pěkně pracovalo. Rozmačkáme si banán a jablko nastrouháme. Všechny ingredience smícháme dohromady, dokud nevznikne kašovitá hmota. Tu vylijeme do pečící nádoby a dáme na 30-40 minut péct.

Koláč je krásně vláčný.
Pokud ujíždíte na sladkém a ani kafe bez oslazení pro vás není kafe, tak si koláč přislaďte třeba medem.
Ale za mě úplně top snídaně - 100 g buchty, na vrch bílý jogurt a pokapat medem! Tím se to osladilo akorát! Chuť úžasná, v kombinaci s tím jogurtem a medem takový malý snídaňový orgasmus! :D :) Já už se hrozně těším na zítřejší snídani! :)

A další skvělá věc? Výživové hodnoty :)
Na 100 g (což je pro mě tak ta porce na snídani - odpovídá 1/5 koláče) - 804 KJ, B: 10 g, T: 3,8 g, S: 25,4 g, Vláknina: 3,8 g.

No není to bezvadné? :))
Dobrou chuť! :)

(Poslední fotku berte s rezervou :DJe to foceno v půl sedmé ráno, takže ještě tma, dosvětlováno lampičkou, foceno v kolejním prostředí a ještěke všemu na mobil :D Ale chtěla jsem vám ukázat jak dnes vypadala má snídaně :)) A jestli vidíte, že pod medem ještě něco je, tak to jsou špaldové otruby :) )

Sacharidy vládnou světu a mně

3. března 2014 v 11:27 | Slečna A. | 
Ahoj kočky,

fakt je to tak. Hrozné, že? Tak jsem si říkala, že přeci se sacharama to není takovej problém, pečivo jím většinou jen na večeři, akorát si dám ráno vločky, dopo kousek ovoce - pohodička. Há! Chyba! Jsem už fakt posedlá. No objevila jsem STOB. A začala si zase zapisovat jídelníčky!
A jak to se mnou teď vypadá? Večer si sestavuji jídelníček na druhý den, abych se zvládla vejít tam kam potřebuju! Ale občas, občas se mi to prostě nedaří. Třeba dnes.

Snídaně: Tvarohovo-jablečný koláč (100 g) + 50 g hollandia + 1 lžička medu (Zítra vám dám recept na koláč! Je skvělý a má dobré výživové hodnoty! :))
Svačina: Jablko, 50 g hollandia, trocha dobré vlákniny, půl lžičky burákového másla (chystala jsem si sváču a bylo to)
Oběd: Rýže + kuřecí maso (uvidíme, co menza nabídne)
Svačina: kiwi + půl celozrnné housky s burákovým máslem (svačina před fitkem)
Večeře: Míchaná vajíčka (2), mrkev, paprika červená, kousek okurky, 100 g cherry rajčat, půl celozrnné housky
Druhá večeře: Odtučněný tvaroh (125 g), 2 lžičky activie tvarohové

A to bych si tak jako řekla, že je to docela v pohodě na pohled. A co mi na to říkaj tabulky?
E: 6 147 KJ
B: 92,3 g
T: 39,2 g
S: 175,4 g

Vidíte to? 175,4 gramů sacharidů? A jako kurňa co? No na večeři jsem si ubrala půl housky a dorvala to zeleninou :D No mám pocit, že už z toho začínám šílet.
Poslední měsíc jsem hrozně podrážděná, ale jako fakt hrozně a kvůli všemu. Váha se po tu dobu nehla. Vypadávají mi vlasy! Jako hodně mi vypadávají vlasy! A tak už jsem si včera googlila, kde by mohl být problém a nějaká slečna psala, že měla přemnožené kvasinky ve střevech a tak nasadila protikvasinkovou dietu a bylo to v pohodě. Psala o podráždění a vypadávání vlasů. S váhou to má třeba taky něco společnéhho. Nevím ale, kde mám zjistit, jak jsou na tom kvasinky v mém střevě. Ale je mi fakt hrozně v poslední době. Pořád nafouklá. Hrozně náladová. Ty vlasy, to oplakávám. A tak budu asi dnes večer, až se doučím, proklikávat na internetu a zkusím si tu dietu jen tak sama, uvidím po týdnu, jeslti budu pozorovat nějaké změny. Když ne, tak pak už vážně nevím.

Inu nic, škola volá. A po ní díky bohu fitko! Hrozně se těším. Dostala jsem se do fáze, kdy cvičím 6x týdně a ten sedmý den, kdy necvičím, mám stejně hrozné nutkání se sebrat a jít něco dělat :D Z toho mám opravdu radost :) Co mě ale mrzí, že to není v poslední době vidět, prostě žádná změna. Ale tak, dám si do těla :) A těším se na večeři! :D Je to každopondělní večeře. Bílkoviny po fitku, ňom ňom :))

Jinak, mám pro Vás připravené teď minimálně 4 články! Tak je snad do víkendu sepíšu a aby se neřeklo, že tu vůbec nejsem, tak je budu mít alespň nachystané na chvíle, kdy nebudu mít čas :D Jsou to články, které podle mě budou stát za to, nebo Vám prostě budou užitečné :)
A ráda bych blog úplně překopala. Vizi mám v hlavě, tak uvidím, jestli na to najdu čas. Ale byla bych moc ráda, aby byl na pohled příjemnější :) Tohle byl na rychlo spíchnutej dezz a mně příjde trochu depresivní. Chci to tu udělat veselejší, přehledné a užitečné :)
Snad se mi to povede a snad se Vám bude líbit! :)