Únor 2014

Pááátek zabiják

28. února 2014 v 23:46
Whuu, cukry.
Zasraný sachry, opravdu.
Bílkoviny - krása. Tuky - krása. Ale těch sacharidů mám prostě hafo. To je šílený - to je ráno kaše, dopoledne ovoce, k obědu příloha, k svačině kousek pečiva a je to. Do toho ještě má láska k mrkvi. A jsem vyřízená. Nemluvě o zkratech.

Dnešní den:
Snídaně: Ovesná kaše + 10 g mandle (kaše asi z 45 g vloček)
Svačina: 125 g tvaroh + 120 g banán + cca 5 g kokosu
Oběd: Bulgur (40 g v suchém) + 100 g kuřecí prsa na přírodno, na sucho, 200 g zeleniny (okurka, paprika červená, mrkev)
Svačina: cca 200 g zeleniny + 50 g tvaroh s česnekem + polovina toho slunečnicového vaukovaného chleba, tenký plátek závinu se zelím
Večeře: kuřecí plátek (cca 70 g), vepřový plátek (cca 70 g), zeleninová obloha, 4 kousky opékaných brambor

Navíc: 1 kostička extra hořkých ledových kaštanů, 1 gumový bonbon, 2 lentilky, 2x sklenka vína, 2x jégr
Pohyb: 10 minut orbitrack + 8 minut břicho + 30 minut orbitrack

No chápete to? :D Já fakt ne. Já nevím, že já prostě v danou chvíli se nedokážu zamyslet a říct si "Opravdu musím spolknout ty 2 lentilky, abych byla spokojená? A to ještě celej den v pohodě. A pak dojde ségra ze školy a chodí po baráku a žere :D A ona má krásnou postavičku a maká, takže proč by nežrala, že jo. Jen já pak prostě tak nějak, jako bych jí byla tažena. Prostě, sama o sobě bych si to nedala, ale ona jak si dlabe, tak jistě že dostanu chuť. No a se sachrama jsem se dneska dostala moc vysoko. Ale tedy, dnes je to aji hodně bílkovin.
Ale tak, pohyb tam je, tak snad jsem si ty lentilky vypálila :D (just kidding :))
Co se ale večera týče, měli jsme takovou akci, kde jsme měli objednanou večeři. Dala jsem si teda jen maso a zeleninu - když došla zelenina, dala jsem si kousíček z přílohy. Ale díky bohu mám hodné kamarády, kteří se o moje brambory s radostí postarali :D Takže večeře byla v rámci všech mezí a možností a naprosto v pořádku. Ale ty dvě sklenky vína a ty dva panáky jsem si asi mohla odpustit. No nic, zítra to prostě ze sebe musím vypotit. A musím asi nevím, všem vysvěltit, že pít nechci. Já nevím, zase - občas si říkám, že už to přeháním. Na druhou stranu, pokud na sebe nebudu přísná, nikdy výsledků nedosáhnu! Ale zase, tohle je životní styl na celý život a já rozhodně nikdy nebudu úplný abstinent, to vím. Tak co teď, že? Uvidím, co váha zítra, modlím se, aby spadla. Už se mi z toho chce plakat.

Jo, co jsem chtěla říct, k tomu mému neustálému létání a padání. Věc dopadla tak, že jsem se sama vysmekla, dokud jsem byla ještě nízko. Raději jsem spadla sama z menší výšky, než pak padat z vysoka. A upřímně? Jsem na sebe pyšná.

Achjo, nesnáším pátky!

Blemch.

27. února 2014 v 22:00 | Slečna A. | 
Ahoj holky :)

fakt se nesnáším. Moje aktivita zde je hrozná. No píšeme každý týden test - ve čtvrtky. To znamená, že celej týden na koleji nejsem schopná jít na blog, protože bych měla výčitky, že se musím učit. A tak jsem tu až teď, po té, co sjem dojela domů. Hnus, já vím :(
A přitom já vím, že blog opravdu potřebuju, protože to v poslední době prostě vůbec nechce jít dolů. No zítra ráno vezmu do ruky metr. 68 vyletělo zase zpátky na 69. Uvidím co ráno, přeci jen jsem se vážila večer, ale stejně. Nemělo by se to číslo už vůbec ukazovat. Tak třeba bych mohla mít štěstí a mohl by být dole alespoň centimetr.
Dneska ve fitku jsem na sebe koukala do zrcadla a prostě musím říct - mám docela pěkný zadek a aji nohy. Ale v porovnání se zbytkem těla hrozně nepřirozené. Já mám prostě "štíhlé" nohy a tlusté břicho. Je to katastrofální, hrozně se mi to nelíbí a nevím moc, co s tím.

Ta oslava minulý týden dopadla tak, že jsem snad od všeho, co babička upekla něco zkusila. Naprosto jsem se vyhla chlebíčkům, jednohubkám, brambůrkům, tyčinkám a podobně! To by jako nešlo! Ale zkusila jsem 3 kousky různé buchty, slaný štrůdl a dala si nějaký celozrnný chleba s uzeným a okurkama. No, jako v 9 večer jsem si šla pro svou krabičku s tvarohem, protože jsem měla hlad, takže asi tak, rozhodně jsem se tam necpala a nepřejedla, ale pyšná na sebe nejsem!

V poslední době hrozně moc jím. A jako, nechápu. Prostě jsem si koupila na tento týden víc než kilo a půl zeleniny a snědla jsem jí všechnu za 4 dny! Jablko už mi k dopolední svačině taky nestačí. Mám prostě pocit, že do sebe furt sypu jídlo. Ale bohužel mám taky pocit, že tomu nevyrovnávám pohyb. A taky je tu ta závislost na čokoládě. Ukážu vám dnešní jídelníček, i s časama.

Snídaně 7:30: Hollandia 200 g + 40 g ovesných vloček + 15 g dobrá vláknina (jablko, skořice)
Svačina 1 9:30: Jablko
Svačina 2 11:00: Slunečnicový chléb (opět ten z kaufu, ten z toho šrotu, vakuovaný) s burákovým máslem
Oběd 13:30: Chilli con carne s rýží
Svačina 16:00 (po fitku): půl banánu
Večeře 17:00: Slunečnicový chléb + 2 plátky 20% sýra + půl plátků dušené finess šunky (nebo tak nějak se jmenuje), červená paprika, kousek okurky, kousek mrkve
Navic 19:00: 20 g lískooříškové čokolády, pár deli sušenek (takových těch malinkých)
Druhá večeře 21:00: 2 lžičky tvarohu

Táák, celej den docela ušel. Dneska ani nebylo moc zeleniny, protože jsem jí většinu snědla v uplynulých 3 dnech. Ale pak, chápete to? Já dojedu dom a první co udělám je, že se vrhnu na čokoládu? Jako sakra co to má znamenat? Ale já si prostě nemohla pomoct! Naprosto bez přemýšlení jsem jí do sebe hodila a v danou chvíli byla naprosto spokojená. Ale proč? A vidíte tu porci té snídaně? Hafo, co? A já po tom do těch dvou hodin dostanu hlad! Zato na druhou večeři jsem hlad neměla vůbec. Tak nějak jsem šla prostě ze zvyku do ledničky a když jsem si strkala druhou lžičku do pusy, tak mi došlo, že vůbec nemám hlad a vrátila jsem tvaroh zpátky.
Prostě je to divný. Navíc jsem v poslední době pořád nafouklá. Já si říkala, že mě to množství vlákniny pročistí. A místo toho mě to akorát nafukuje. Nevíte někdo, co s tím?

No, co ale musím říct - fitko mě nadchlo :) Vždy 10 minut rozehřát, tak 50 minut posilujeme (jsme u toho myslím si dost vtipné :D postupně zjišťujeme, co se jak používá a tak :D) a pak 25 minut kardio a do sprchy! :) Tohle pěkně 3x týdně, do toho doma minimálně 2x týdně něco (orbitrack, Jillian, NTC - whatever) a je mi fajn. Jen mě opravdu mrzí, že s tou váhou to nic nedělá. A přitom, dneska kix, jasně, ale jinak jsem teď jedla krásně! Aj ty bílkoviny si hlídám moc pěkně, ikdyž tam dneska moc nejsou! Já už prostě nevím :((
Oběhám vás zítra ráno, jsem mrtvá, jdu spát.

Zvrat

22. února 2014 v 8:43 | Slečna A. | 
Tohle je jen rychločlánek, než se hodím do gala a vyrazím na rodinou oslavu. Ale má potřeba ho napsat je neskutečná. Večer proběhne edit.

Tak jo, zvrat numero uno - chlapec se včera ozval. A měl dost dobrý důvod, proč se ozvat až po týdnu. Nemohu se na něj zlobit. A co to znamená? Komplikace. Hrozné. Protože prostě mi z toho srdíčko zaplesalo a to by nemělo. On by vůbec neměl být někým, koho jsem poznala.
Achjo, představte si, že si tak oprašujete kolena po ošklivém pádu, zjišťujete škody a docházíte k závěru, že křídla prostě nejsou schopná letět. Tak se rozhodnete jít chvíli pěšky a křídla nechat zotavit. A najednou vás někdo čapne za krkem a vy mácháte nohama ve vzduchu. A teď je to jasné, pokud vás udrží, dokud se vám křídla nezahojí, je to fajn, je to v pořádku. Ale jestli vás pustí a vy budete jen máchat vším, čím máchat můžete a stejně zase spadnete na hubu, budou ty křídla potřebovat hodně dlouho, aby se vyléčila. Há, chápete mou metaforu? :D

No, zvrat druhý. Ráno jsem stoupla na váhu a konečně! 68! Pecka, skvělý. Ale, najednou mě pěkně mrzí ten na dnešek naplánovaný neplánovaný cheat day, aneb rodinná oslava narozenin. Já už cheat day nechci, já už si to rozjela sama, váha spadla, spokojenost. Ale, nemůžu tam dojet a říct jim "Navalte mrkev.", žeano. Takže prostě všeho s mírou, ale musím si vybírat z nabídky. Večer napíšu, jak to dopadlo. Přemýšlím, že si na večerní cestu domů udělám tvaroh do krabičky :D

Sliby chyby.

21. února 2014 v 10:29 | Slečna A. | 
Jooo, Sudka to říkala.
Slíbila jsem, jak to tady povalí a teď jsem ráda, že jsem ráda. Když to máte tak. Dojdu ze školy, jdu do fitka, dojdu z fitka a jsem na padnutí. Do toho už teď se musím učit. První týden semestru za mnou a já už se musím učit na dva testy příští týden, psát seminární práci a řešit tu zasranou bakalářku. Z té mám nervy naprosto neskutečné.
Prostě nevím, jestli nás chcou v té škole zničit :D Ne dobře, nemůžu si stěžovat. Nestuduju medinu, nestuduju práva. Furt studuju relativně jednoduchý obor. Ale stejně to teď nebude asi jednoduché.

Musím říct, že má nálada v poslední době je dost šílená. Jak na horské dráze. Mám tak nějak pocit, že jediné, co mě drží, je to fitko a zdravá strava, aneb, když přemýšlím, jakou zdravou dobrotu si dám. A mám pocit, že minulý semestr to bylo úplně stejně. Prostě - lidi ve škole mě štvou, doma prostě, ačkoliv nechci jsem protivná. Ten kluk, jasně - všechno je to za mnou, ale nebudu lhát, pořád tajně doufám, že se třeba ozve, omluví, nebo něco udělá. Ale přitom - jak si Vás může někdo vážit, když se Vám více jak týden neozve? Je to jasné "nemám zájem". A tak mě to samozřejmě mrzí.
Chápete, člověk na sobě tak maká a oni to ti chlapi pak ani neocení :D

Váha pořád stojí na 69. Nic se neděje, ani se nehne. Tak zítra ten cheat day, už jsem se rozhodla. Ale sere mě to, že jo. Celej týden jím krásně, navíc maximálně 1 kostičku hořké čokolády. 3x jsem byla ve fitku tento týden, do toho se snažím hodně chodit, dneska mě čeká kardio. A váha prostě stojí.

No, koupila jsem si teď meruňkovýho šmakouna, že to zkusím. Čeká mě zítra na svačinu. Ale nedalo mi to a musela jsem to ochutnat. Je to hrozně sladký. A to tak, že nepřirozeně. Zkusím si to teda asi zamíchat do bílého jogurtu, nevím totiž, jak jinak bych mohla tu chuť zjemnit. Je to takový blémch. Tak uvidím.

Jinak mě dneska jídlo hrozně těší :D
Snídala jsem svou milovanou ovesnou kaši! ♥ Fakt, já lepší jídlo neznám :D
Ke svačince jsem si udělala salát z jedné mrkve, půlky jablka a zakapala citrónem. Ale nevím, ještě se budu muset do oběda něčím dojíst :D Buď si udělám ještě jeden salát, nebo si dám jogurt, nebo zhltnu pár oříšků. Uvidíme, uvidíme :)
K obědu mám nachystané kuřecí maso v jogurtové marinádě, která je moc dobrá! Tak doufám, že až to hodím na pánev, že na tom něco nepokazím :D a k tomu bulgur :D
Na odpoledne na sváču jsem si koupila tvarůžky, ať mám dost těch bílkovin :) Tak si dám těch 50 g s nějakou zeleninou :))
A k večeři mě čeká druhá polovina masa od oběda, ale místo bulguru hromada zeleniny :)
Druhá večeře je jasná - bez tvarohu ani ránu :D

Tak a co teď, člověk si říká pátek, víkend přede mnou, volno, lenošení. Ani ťuk. Jdu si natisknout materiály, učit se učit se. Večer jedna z mých volnočasových aktivit (si říkám, jak člověk bez volného času může mít volnočasovou aktivitu :D), dom, učit se. Zítra ráno odjet na rodinnou oslavu, vrátit se v noci. A v neděli učit se, učit se a odjet do školy. A je tu další týden a další peklo :D Těším se ale na to fitko.

Jen fakt doufám, že se ta váha začně hýbat. Ale jako, když se na sebe mrknu do zrcadla, připadám si hezčí. Pevnější a tak. Ovšem, ani metr neukazuje nijakou změnu, tak to nechápu :D

První školní den po čtvrté.

17. února 2014 v 22:13 | Slečna A. | 
Pěkný večer, krasotinky :))

Jak se máte dnes? :)
Já mám za sebou první školní den letního semestru. A kupodivu zvládnutý :D Pondělky budou docela fajn, není tam toho moc, tak myslím, že se to zvládne. No tento týden si musím dát ještě nějak pořádně dokupy rozvrh a pak už tím semestrem jen prosvištět a na konci nasbírat zase samé pěkné písmenka :D Jééé, to by bylo krásné, kdyby se mi zase poštěstilo :D Ale nebuďme naivní. Budu teď řešit bakalářku, soustředit se na svoje tělo, co nejvíce to půjde se chci soustředit na tu školu a nějak to snad posviští.
Mám strach, nebudu říkat, že ne. Ta bakalářka prostě bude něco náročného. Myslím, že mám dost náročné téma (jsem blbec no, co víc k tomu říct :) ) a navíc, samo o sobě to sežere dost času a energie, ale musím věřit sama v sebe! :)

Dneska jsme s kamarádkou navštívily poprvé fitko. Nebo posilovnu. Nebo co to bylo :D Hmm, děvčata, v první řadě všude kolem spousta pěkných chlapců - to si nechám líbit! :D Tam si někoho vyberu, jsem se tak dneska rozhodla :D Teď okouzlují oni mě svými těly a za 3 měsíce budu okouzlovat já je! Musím dostat ještě pár kilo dolů a hlavně to co na sobě mám musím pěkně zpevnit! Zadeček se začíná kulatit, bříško je plošší a plošší. A moje sebevědomí roste! :) Plány ohledně cvičení jsou teď takové, že 3x týdně budu ve fitku, 1x za dva týdny na bazéně - takovej spíše relax, a asi 1x-2x týdně budu doma na orbitracku, nebo začneme se ségrou opravdu chodit běhat. Čili spíše takové doplnění. Myslím si, že by to mohlo stačit a že mi mé časové možnosti o moc více ani nepovolí :D

Tak, u minulého článku jste se vyjádřily, že pokud se mi sekla váha, že si mám dát cheat day :) Už jsem o tom hodněkrát slyšela, ale co Vám budu vykládat - jistě že mám strach si takovej den dopřát :D Ale, situace má vcelku jednoduché řešení - v sobotu jedu na rodinnou oslavu, babička má narozeniny. A víte jak, každá babička peče skvělé buchty, dorty a podobně. A přeci nebudu celý den sedět a koukat na ty všechny dobroty, aniž bych si dala. Takže dám! Dám si pořádný oběd, odpoledne nějakou tu buchtičku a večer už zase pojedu na lehko - zeleninu, maso a bude to fajn :)) Takže takový je plán. Ale po tomto prvním školním týdnu jsem zvědavá, jestli to náhodou nespadne i tak :)

Co se týče chlapa. Už je mi podstatně lépe. Křídla mi zlomil úplně, já spadla na držku. Ale víte jak to je - když spadnete, máte se alespoň jak zvednout, než jen hloupě máchat rukama a plachtit ve vzduchu bez směru. Navíc, my ženy jsme flexibilní - on mi polámal křídla? Já se zvedla, vzala koště a letím dál! Aneb, naser si chlapče, sám přicházíš o hodně :) (Joo, dost mi to sebevědomí za poslední půl rok stouplo :D )

Tak, na závěr dnešní jídelníček :))

Snídaně: Ovesné vločky + cca 160 g Hollandie bílá + 8 mandlí
Svačina: Jablko, malá mrkev, kostička 72% čokolády
Oběd: Celozrnné těstoviny + omáčka z leče s vepřovým masem
Svačina: Půl krajíce celozrnného chleba s burákovým máslem, 1/2 banánu (aneb svačina před fitkem a svačina po fitku)
Večeře: Míchaná vajíčka (2) s 2 plátky výběrové šunky, celozrnný chleba s máslem, malá žlutá paprika
Druhá večeře: Půl vaničky odtučněného tvarohu, 2 lžičky activie tvarohové straciatella

Já musím říct, že jsem se svým jídelníčkem spokojená :) Snažím se teď dohnat zeleninu. Mám pocit, že jsem v lednu skoro žádnou zeleninu nejedla, hrozně mi to chybělo, tak jsem teď schopná to nacpat k čemukoliv :D Jen jsem si jí koupila málo, tak musím nějak tento týden vyjít ještě s dvěmi paprikami, dvěmi mrkvemi a půl kelímkem cherry rajčat (tento týden znamená do čtvrtka).

Tak jo a teď alou do postele. Oběhnout Vás dnes asi nestihnu a nechám si to na zítřejší večer. Ráno vstávám v půl sedmé do školy a tak se potřebuju trochu vyspat - ve škole budu celý den a pak večer do toho fitka. Tak ať jsem alespoň trochu použitelná :) Mějte se krásně! :)

PS: Prosím promiňte, že vás navštěvuji jen tak 2x týdně, častěji to opravdu nestíhám kvůli škole a aktivitám doma, či tomu fitku apod. A taky doufám, že Vám nevadí, že tohle není čistě hubnoucí blog. Chci abyste věděli, co prožívám a v jakém jste rozpoložení, protože jen tak se dá pochopit, co se s mým tělem děje :) A navíc jsou věci, které prostě potřebuji říct a není kde a tak. Mám Vás ráda! :)

A-A-A

14. února 2014 v 13:55 | Slečna A. | 
Ahoj krásky! :)

Tak, je to za mnou :) Zkouškové jsem úspěšně zvládla. Teď vyřešit bakalářku a začít další semestr, který - ano, přesně tak - začíná v pondělí. Ale co nadělám. Vlastně už se na ten novej semestr těším. Bude to zase docela pekelný, a času bude málo, ale věc první - vytvořím si zase nějakej pořádnej režim a začnu s tou váhou zase hýbat, protože za zkouškové se mi povedlo shodit jen 4 kila (za 2 měsíce, to prostě... no jde to i rychleji) a nebudu myslet na toho chlapce, co mi tak pomotal hlavu.

No, dneska jsem zkoušela brokolicovou pizzu :D Holky, ta květáková je mnohem lepší :D Kdybyste to náhodou chtěly zkoušet s tou brokolicí. Mně to tolik nenadchlo, raději květák :))

Co se váhy týče, tak ta se prostě už 2 týdny nehla. Pozitivní je, že neleze nahoru a dřžím se (opět připomínám, podle naší váhy) pořád pod 70. No špatně nevypadám, ale samozřejmě to chci stahovat ještě dolů. 5 - 10 kilo jednoznačně musí padnout. Tak věřím tomu, že mi v tom ten další semestr pomůže. Ono jak jsem doma, tak cvičím skoro každej den (rest day 1-2x týdně), ale mám pocit, že snad každej den je tam něco. Ikdyž jedna blbá kostička čokolády, tak tam prostě je. A já nad tím tak nějak vždycky zapomenu přemýšlet, prostě jdu tou kuchyní, lup to do pusy a jak to polykám, tak si říkám "Ty vole, co dělám?". No navíc je doma pořád problém s nakupováním. Nikdy tady není dost zeleniny. A já mám nějak málo vlákniny. A už nevím, kdy jí nabírat. Jsem jen nafouknutá a cítím se hrozně velká :D Takže vítám tě nový semestre, těším se na tebe, spolu to zvládneme!

No, co se týče toho chlapce. Dlouho jsem se nedostala do tak komplikované situace. A dlouho jsem nebyla v tomhle stavu. Takové to, když Vám napíše a Vám se rozzáří celý svět. Když se nerozloučí a Vám se zatáhne obloha mraky. Ten stav, kdy hypnotizujete zasranej fb, aby se ozval. Stav, kdy na něj nadáváte a nesnášíte ho, který se střídá se stavem, kdy si jen přejete, aby byl vedle Vás. A vždycky, když se rozhodnu, že to musí skončit, že to nic není, že o mě zájem nemá, že si všechno nalhávám, tak on se ozve. A já do toho spadnu znova. A lítám. A padám. A lítám. A padám. Mám tak polámaná křídla. Ale furt zkouším vzlítnout znova a znova. Otázka zní - vzlénu pořádně, nebo si jen namelu držku?

Tak jo, po dlouhé době vám taky napíšu nějakej jídelníček, aby se neřeklo :D

Snídaně: jáhlová kaše
Svačina: proteinová tyčinka, jablko
Oběd: brokolicová pizza, hrstka lískových oříšků
Svačina: brokolice vařená + šunka, 2 sušenky kolonáda
Večeře: Celozrnné pečivo + šunka
Druhá večeře: 100 g odtučněného tvarohu + 2 lžičky activie tvarohové jahodové (už mi tvaroh tak trochu samotný leze krkem, tak jsem musela vymyslet, jak to obměnit. Bez druhé večeře bych totiž asi jen těžko přežila. A tohle je moc dobré :) A ze dvou lžiček si myslím, že se svět nezboří :)) 1 pivo, 3x fernet citrus

Pohyb: NTC 45 minut (málem jsem umřela :D )

Ta hrstka oříšků, dala jsem si jak jsem šla dělat oběd, protože jsem věděla, že hodinu bez jídla nevydržím. Ty dvě sušenky kolonáda - hrozná mlsná. Jinak zbytek jsou plány, ale myslím, že to takhle zvládnu dodržet :))
Ták, edit druhý den ráno: Druhou večeři jsem nestihla, protože jsem vyrazila s pár přáteli trochu zapařit a oslavit zkouškové a tak :) No, tak nebudu lhát, neabstinovala jsem. Ale jak vidíte, nemám potřebu se opíjet a piju jako člověk :D tak to dneska zase vyběhám :)

Mimochodem, Slečna A., protože zkouškové se neslo v duchu A-A-Aček! :D Takže pecka pecička :))

Omluvenka

11. února 2014 v 19:43 | Slečna A. | 
Ještě dva dny do poslední zkoušky a pak budu zase pravidelně tady i u Vás! Slibuji!
Prosím tedy, omluvte mě a mějte se mnou strpení. Už je to ale skoro za mnou!

Květáková pizza

5. února 2014 v 9:12 | Slečna A. |  Recepty
Ahoj krásky! :)

Máte doma květák a nevíte co s ním? Ikdybyste ho neměly, tak si ho valte koupit! :D Já si tenhle recept zamilovala neskutečným způsobem! :)

Co budete potřebovat? Napíšu vám jak jsem to udělala já, do zdroje vám hodím odkaz, kde jsem recept našla a kde najdete trochu odlišnost, případně tipy :) celkově doporučuji potom ten blog prozkoumat, já tam budu určitě pátrat po více receptech :))

Takže jdeme na to! :) RECEPT

Na korpus:
Půl menšího květáku
1 vejce
30 g tvrdého sýra (já dala jednou 30% eidam, jednou 20% šumavu - oboje bylo dobré :)
sůl
Provensálské bylinky
(česnek - ještě jsem ho nezkoušela, ale údajně je tam moc dobrý, příště vyzkouším!)

Na vrch:
V podstatě to, co chcete! :)
Já dala:
Protlak
Šunka
Půl červené cibule
Tvrdý sýr (opět podle toho, který jsem měla :))
Basalka

A teď :) Co s tím :)
Dáme si předehřát troubu na 180°C. Květák jsem si nožem na drobno nasekala (příště to zkusím vzít přes struhadlo). Dala jsem ho do misky, přikryla a na 7 minut dala ohřát do mikrovlnky. Mezitím jsem si nastrouhala tvrdý sýr.
Květák jsem smíchala se sýrem a s provensálským kořením a solí, nakonec jsem přihodila vajíčko. Smíchala jsem do takové jakési hmoty :D
Na plech vyložený pečícím papírem jsem to těsto nakydla (za syrova mi pohromadě nedrželo! Jen abyste nečekaly, že je něco špatně, když to těsto nedrží, jako by vám držely třeba já nevím, karbanátky nebo kynuté těsto :D) - vytvořila jsem zhruba jakýsi tvar kruhu a pokusila se zaplácat tak, aby byla všude stejně tlustá. Šup s ní na 30 minut do trouby.

Než se mi upeklo těsto, nachystala jsem si věci na vrch - nakrájela cibuli na kolečka, ozkrájela plátky sýra na malé kostičky, našla koření a tak. Po 30 minutách jsem korpus vytáhla, naházela všechno na něj a pak ještě na 10 minut strčila do trouby.

Musím říct, že to do mě zaletělo rychlostí blesku! :D Jinak, tohle je porce pro jednoho člověka :) Je to lehké, nebude vám po tom zle, těžko, nic :) A chuť si určitě užijete jako já :D Příště chci vyzkoušet s brokolicí :)

Tak jo, recept jsem našla na http://eat-withlove.blogspot.cz/2013/06/kvetakova-pizza.html - možná někteří tento blog už znáte a znáte třeba i další recepty :))

Přeji dobrou chuť! :)

Pláč.

4. února 2014 v 12:18 | Slečna A. | 
Chce se mi plakat, je mi hrozně.
Celou dobu myslím na to, že vám musím napsat - ty recepty, o cvičení, úspěchy a neúspěchy. Minulý článek navím byl tak optimistický. A já prostě na to teď nemám vůbec myšlenky.
Hrozná ironie. Po rozchodu s klukem nejsem ani trochu smutná, naopak podstatně šťastná. A pak se objeví nějakej maník, no co, prostě typickej blbeček a mně je hrozně.
Říkám si, lepší nešťastně zamilovaná, než ve vztahu a necítit nic. A ano, opravdu. Ale stejně tady ten svíravý pocit, ne, nelíbí se mi. Takové to, když jsem si myslela, že na to koukáme oba stejně a pak se ukáže, že asi působím, jako slečna pro pobavení. Tak hrozně jsem z něj byla šťastná a nadšená, že tak hrozně jsem teď z toh smutná a naštvaná. Naštvaná na sebe, především.
Prosím, nesuďte mě, že tak rychle po vztahu dokážu brečet kvůli jinému, ale ten vztah předtím chvílemi stěží považuju za vztah, poslední měsíc obzvláště.

A teď? Teď si nemám kde vylít srdíčko, protože se chovám jak jeblá třináctiletá puberťačka a samozřejmě to mí přátelé nechcou poslouchat a já nechci mlet furt dokola to stejné, navíc o klukovi, kterého skoro neznám a kterej si to nezaslouží.
Nic to nemění na tom, že stačí zapnout fb a hypnotizuju to zelené kolečko. Stačí aby se někdo zeptal na cokoliv, co na něj může sebeméně poukázat a nebo jen stačí lehnout do peřin, protože je z nich prostě cítit. Mám pocit, jako by těch několik posledních měsíců citového útlumu najednou něco prorazilo, akumulovalo a teď se mě to snaží roztrhat.

Prostě ho chci.
A jednoduchý zákon tvrdí, že čím menší zájem bude z jeho strany, tím větší zájem bude ze strany mé. A ten je momentálně na bodu maxima.

Krásky moje, nezlobte se na mě. Příští článek bude opět o tom, o čem má být a bude opět o něco veselejší. Mně se teď jen opravdu chce plakat...

Děkuji Vám!

1. února 2014 v 9:56 | Slečna A. | 
Ahoj kočky :))

chtěla jsem Vám napsat už včera, ale nějak se moje plány nakonec změnily a neměla jsem na to vůbec čas a pak vůbec energii :D
Zkouška dopadla skvěle - dostala jsem za A, takže jsem maximálně spokojená :) Mám před sebou ještě jednu zkoušku, ale teď si dávám pár dní volno. Takže pekelně lenoším a hrozně si to užívám! Ale asi je na čase začít něco dělat :D Ale nebojte, pohyb do lenošení řadím taky :D
Včera jsem kvůli svým pozměněným plánům hrozně odflákla jídelníček, to se musím přiznat. Spíše jsem tak nějak zapomněla jíst. Takže ne že bych jedla nějak jakože nezdravě, akorát čokoládový bonbon, ale prostě špatně. Málo a tak. Tak dneska už si na to dávám pozor! :)

Co se rozchodu týče. Byl to asi tak ten nejkratší, nejjasnější a zároveň nejdivnější rozchod, jaký si dokážu představit. Vše mi bylo odsouhlaseno a po 2 minutách nebylo co řešit a šla jsem prostě zase domů. Ne se slzama na krajíčku nebo tak. S pocitem, že jsem zase o něco lehčí. Že můžu dýchat. Že žiju. Rozhodně toho nelituju.

Musím říct, že jak už se mi povedlo dát těch 15 kilo dolů (opět podotýkám, naše váha podvažuje, takže asi budu muset nějak upravit záhlaví - nevím, jestli to škrtat podle našeho záhlaví, nebo upravit počáteční váhu :D), tak mé sebevědomí slušně narostlo. Tak ráda chodím k zrcadlu, prohlížím se ze všech stran, říkám si, na čem musím nejvíc zapracovat, ale všímám si převelice, na čem už se mi ta práce neskutečně vyplatila. A koukám na sebe moc ráda. Přemýšlím, jestli se Vám někdy odhalím a ukážu Vám svou změnu. Je docela velká :D Ale zase, víte jak to je - haters gonna hate - a já asi nechci odhalovat se svým nepřátelům. A co si budeme vykládat, všichni máme nepřátelé.

Váha byla při posledním přeměřování potěšující :) Příští středu vydám článek o NTC, kde budete mít i mé váhové a centimetrové úbytky :) A pocity z cvičení a tak :)

A začnu asi zase s jídelníčkama :) Říkám si, že takhle vám ty články toho třeba moc neřeknou :) Ovšem, včerejší jídelníček je nezveřejnitelný, nehledě na to, že v něm skoro nic nebylo :D jídelníčky z předchozího měsíce si nepamatuju, ale podotýkám, že byly pěkné! :) A co bude dnes ještě pořádně nevím :) Ale vím co bude k obědu - květáková pizza! Dělala jsem si ji už ve čtvrtek a byla výborná! Takže vám tady pak určitě dám recept! :) A ještě příjde recept na banánové brownies - dobrá snídaně :) Tak se těšte :) Odhlalím Vám při těchto receptech totiž nové blogy s inspirací na jídelníčky, ačkoliv některé z Vás je už možná znáte :)

Děkuji Vám všem, za tu neskutečnou podporu, kterou ve Vás mám. Jen díky Vám jsem teď tam, kde jsem :) Jen díky Vám se cítím dobře v tom, co si vezmu na sebe. Jen díky Vám se můžu usmívat na cizí kluky a připadat si u toho chtěná a krásná. Díky Vám jsem nová já! :*

A na závěr jednu motivaci :)

Fitness je jako manželství. Nemůžeš podvádět a čekat, že to bude fungovat. :)