Listopad 2013

Mrtvá?

29. listopadu 2013 v 22:41 | Slečna A. | 
Ale ne!
Co vás nemá :)
Omlouvám se, omlouvám. Tento týden jsem se jen učila. Opravdu jsem nenašla ani tu půlhodinku na blog.
No co se za ten týden stalo? No udělala jsem jeden zápočet, zjistila jsem si něco k bakalářce (teď už jen aby mě vedoucí neodmítl a abychom vybrali téma), napsala zkoušku z níž výsledky zjistím až v pondělí a posmrkala tři miliony kapesníků. Áno, je to tak, byla jsem pekelně nachcípaná. Yes, to znamená, že jsem tento týden vynechala 2x bazén!
Hrozně mě to štve. Ne že bych měla pocit, že to nějak hrozně ohrozí mé hubnutí, ale prostě proto, že mi chybí pohyb.
Co se týče mého jídelníčku, byl prakticky vzorový, až na to kilo mandarinek za 4 dny :D Jo, občas jsem si dala večer mandarinku na chuť.
No na to, že to byly červené dny byla mandarinka malej úplatek :D
Ne, fakt jsem dlabala moc pěkně :) Dneska jsem teda ale neměla teplej oběd, tak se to zase odpoledne trochu projevila a klasika - 3 kostičky čokolády. Ale jinak super :)

Jinak jsem si na dnešek koupila takovou oříškovou tyčinky od nutritrendu nebo jak se to jmenuje :D mandle, kešu a nevím co slepeno medem :) Jako nějakou dobrotu před zkouškou. Bylo to moc dobré, ale musím říct, že moc sladké. Možná si to ještě někdy koupím, ale rozporcuji do více dnů :)

No a dnes po pěti dnech nějaký malý pohyb, tak jsem si dala Jillian :) Skvělý pocit to byl :D
A ti všímaví si všimnou, že nahoře je přeškrtnuté další čísílko :)
Aneb váha dnes večer ukazovala 76 kilo :) Nevím, co si myslet, byl večer, po červených dnech, kdo ví jak to je, uvidím zítra ráno ještě a v neděli :) Ale prakticky si dělám fajfku k cíli jedna!
Cíl 2? Tak ať to není jenom o váze, žeano, protože o tu jen nejde, tak cíl 2 je zvládnout pět pánských kliků po sobě. Zdá se vám to divné? Slabošské? Zvládám pouze dívčí kliky (a ano i ty před dvěma měsíci byly neskutečný problém a teď zlepšení jako blázen) a chci se prostě zlepšit. A 5 pánských pro mě prostě je cíl :))

Děvčata, moc děkuju za to množství komentářů! Po dnešní zkoušce jsem však naprosto mrtvá a proto se podívám, jak se vám daří až zítra. Doufám, že mi odpustíte a pochopíte :)

Hlavně se držte kočky! :) Máte na dosah skvělé postavičky a zdraví!!!
Jó děvčata, mám vás ráda :)

Yeah, Get a little lower!

24. listopadu 2013 v 9:17 | Slečna A. | 
Myslím, že tohle nebyl Jillin příkaz jen pro nás, ať podřepneme níž, ale taky pro váhu, ať ukáže míň. Ať byl nebo nebyl, váha ukázala!
Jsem tak nadšená, že vám píšu i teď, ráno, kdy absolutně nemám čas :D
Včera jsem se vážila a bylo tam 77,5. Byl to úbytek půl kila, ale pořád byl o půl kila menší než normální úbytek. No, 78 bylo pokořeno, takže ty jsem škrtla a přemýšlela proč. Našla jsem spoustu důvodů - nejde pořád hubnout takto rychle, ono se mi to za chvilku zastaví a já to vím :) Navíc mi příjdou teď červené dny, začínám se pěkně nafukovat, minulý víkend jsem méně spala tak věřím i tomu, že více jedla. Přes týden ten stres. V pátek ta čokoláda. Prostě našla bych hodně důvodů a byla jsem s tím smířená.
O to víc mě potěšilo, když se dnes ráno na váze ukázalo 77 kilo! Takže ode dneška údaje na váze posouvám na neděli, protože jsem vypozorovala, že až neděle ukazuje změnu uplynulého týdne :)

Mám fakt radost :)

Kdyby vás zajímal včerejší jídelníček:
Snídaně: banán + kokos + mandle
Svačina: 1/3 pomela + pár lískových oříšků
Oběd: Zapékané špagety
Svačina: 100 g cherry rajčátek, 20-30 g 30% sýra, 3 kostičky čokolády (zapomněla jsem je napsat, dopsáno 10:05)
Večeře: Celozrnná houska + 2 kolečka šunky

Druhou večeři jsem včera nějak vynechala, protože jsem večeřela později :) No a pak jsme měli u nás zábavu :)) Nebudu lhát, trochu jsem pila :) Ale opravdu s mírou. Za prvé vím, že by mě to rozsekalo, když jsem teď tolik zhubla a navíc dlouho nepila, za druhé nebyla ani taková chuť. Takže jednoho panáčka na kamarádčiných 20 co slavila a pak trochu vína, jinak nic :))

Horší je to se spánkem na dnešek, mám tak 6-5 - 7 hodin místo mých krásných osmi! A četla jsem, že nevyspaný člověk sní o 16 % více než vyspaný. No ještě že se cítím vyspaná :D Snad to tak zlé nebude, stejně budu čumět celej den do knih :D

Mňam, akorát jsem dodlabala ovesnou kaši. Fakt, to je moje láska numero uno :D A už mám doma jáhly (skloňuju to vůbec správně? :D), tak je zkusím příští víkend :))

Pátek

22. listopadu 2013 v 17:17 | Slečna A. | 
Nazdar kočky! :) to jsem zase dlouho nenapsala, co? Celý dva dny :D Hrozně ráda bych sem psala každý den, ale ve středu po bazéně jsem se musela ještě učit a včera jsem z kolejí jela rovnou do kina (Catching fire - taky to tak zbožňujete?!).
Ve středu i ve čtvrtek jsem jedla myslím si krásně! :) Pořád stejně. Včera jsem dokonce měla rybu k obědu! A k večeři jsem měla kousek špaldové pizzy :D Fakt jsem si dala kousek, protože mezi dietní jídla se to stále nepovažuje a bylo to jen trocha před kinem, jako druhá večeře, abych do 11 do večera vydržela. No a hlavně maminka mi to už koupila :D

Stres už trochu opadl, ale zase se přidaly nějaké problémy doma. Ne s rodičema nebo se ségrou, to vůbec. Ale tak prostě, vždycky se něco najde, žeano.

K dnešku:
Snídaně: Ovesná kaše + kokos + mandle (miluju ovesné kaše! ♥)
Svačina: 28 g perníček
Oběd: Celozrnné těstoviny s tofu a sýrem, 3 kostičky čokolády
Svačina: Paprika žlutá, kousek 30% sýra
Večeře: Slunečnicová houska, 2 plátky šunky, čtvrt halvy (asi 10 g)
2. Večeře: Cherry rajčátka (úprava 20:04) + kousek sýra, kostička čokolády

Pohyb: Jillian level 1

Tak svačina. No, neměla jsem moc hlad a chystala jsem se zrovna cvičit. Hledala jsem nějakou nakopávačku co mi neztěžkne v žaludku. Ve výsledku to byla skvělá volba ikdyž to tak nevypadá. Dneska se mi prostě cvičilo úplně samo. Taky teda musím říct, že vidím pokroky! Začala jsem Jillian cvičit podle Anity (to jednodušší) a teď zjišťuju, že 90% už jedu podle Natali :) A hrozně mě to těší, idkyž pro mnohé z vás je to prostě jak nic :)
No oběd. Děvčata, nic hnusnějšího jsem v životě snad ani nejedla! :D Už nikdy nikomu neuvěřím, že tofu je dobré! Dala jsem si tam koření aji, abych přebila tu pachuť a rozhodně se mi to nepovedlo. Fuj! Už nikdy. No půlku obědu jsem pak vyhodila a neměla jsem plán B. Čokoládu jsem si dala kostičku na přebytí chuti a ty dvě pak jako svůj každopáteční rituál.
No a ta halva? To jim tak dovezete něco domů, ať to ochutnaj, že je to dobré a ono jim to nechutná. No tak jsem si kousek dala sama. Budu to muset asi zďobat v průběhu víkendu, každej den čtvrtečku a poslední si odvézt na pondělí na kolej.
Ta úprava? Po tom hnusným obědě mám furt potřebu se něčím zacpávat. Neměla jsem maso. Hrozně to vadí mým chuťovým buňkám. Nemám hlad, mám jen chuť! Hrozné. Chci maso. Opravdu, nemohla bych být vegetarián, to by moje tělo nezvládlo.

No s dneškem nejsem ani spokojená, ani nespokojená. Ovoce bohužel ráno ani nebylo, takže jsem s tou svačinou neměla moc možností. Zelenina by mě zrovna nenakopla, ale kdybych nebyla blbá, určitě bych vymyslela něco zdravějšího a dietnějšího, než perníček. Ale jeho energetická hodnota teda vyšla na energetickou hodnotu malého jablka, tak alespoň že tak. No ta čokoláda. Jo, je to v mé hlavě, já vím. Já na tom zapracuju :)

Achjo, co vy? :)

Stres

19. listopadu 2013 v 19:02 | Slečna A. | 
Stres,
aneb jak jednoduše vystihnout rozpoložení své velké maličkosti v posledních dvou dnech.
Nervozita, únava, strach.
Neskutečné.
Ta škola se mě snaží zničit, ne?
Bakalářka. Děs. Možná mám téma a vedoucího, ale já co? Já nevím, jestli mi to škola vůbec schválí!
Je mi zle.
Malátné nohy.
Mžitky.
Bolest hlavy.
Odporná pachuť.
Nevím co s tím. Nevím jak na to. Nemám plán B. A pro jistotu? Pokud vyjde plán A, tak to bude tak těžké, že nevím, jak něco takového já zvládnu. Tupá, blbá, kráva vypatlaná.

Achjo. No jídelníčky. Snažím se. Včera byl můj problém, že jsem neměla prakticky žádné jídlo a čas jít nakupovat, tak mi bylo taky pak pěkně těžko po náhradě. A dnes jsem si prohodila svačiny kvůli času.

Včerejšek:
Snídaně: Maminčina bábovka (neměla jsem jogurt na koleji ani doma a suché vločky teda nevím nevím)
Svačina: Jablko, pár mandlí
Oběd: Rýže + omáčka s vepřového masa s okurkama
Svačina: Půl kornspitz s 2 plátky 20% sýra
Večeře: Kornspitz s 2 plátky 20% sýra
Druhá večeře: Pár slunečnicových semínek, 200 ml kefírového mléka

Pohyb: 50 minut bazén (1200 m)

Dnes:
Snídaně: 200g Holandia bílá + vločky + chia + mandle + slunečnicová semínka (těch různých semínek jen po troškách, abyste si nemysleli :D)
Svačina: Pár mandlí (asi 8), 1 mandarinka (snězena tajně pod lavicí :D), mrkev
Oběd: Rýže + omáčka s kuřecím masem
Svačina: Jablko
Večeře: Pohanková kaiserka, 2 plátky 20% sýra
Druhá večeře: 200 ml kefírového mléka, pár slunečnicových semínek, mandarinka, cherry rajčátka (dopsány ve stř. ráno :D - měla jsem hlad)

Pohyb: 2x 30 minut svižnější chůzí

No dneska :D Jako byla jsem si domlouvat tu bakalářku a pak došla pozdě do hodiny, takže jsem nestihla nic sníst. No tak jsem to jedla tajně pod lavicí. S tím, že mrkev se schová snáz než jablko. No prostě je to celé na palici.
V noci jsem se vůbec nevyspala, furt jsem se budila. Od začátku semestru je tento týden poprvé, co se mi něco takového děje.
Jsem z toho dost nesvá, nervózní. Jsem zvědavá, co se dozvím zítra a jak budu dlabat zítra.

Doufám, že se máte lépe drahé slečny :))

PS: Chci vám to říct už od soboty! Maminka si všimla toho, že snažení nese ovoce :) Samozřejmě mě to moc potěšilo! :))

Fucking time!

17. listopadu 2013 v 19:40 | Slečna A. | 
Je to hrozné mít na všechno vyměřený čas!
Například teď mám na napsání článku a čmuchandu k vám čas od 19:28 do 20:00 a od 20:00 musím čumět do učení. Někdy v průběhu času dělat práci. Je to hrozně únavné. Vím, že už o tom mluvím po několikáté, ale pořád né a né si zvyknout na to věčné nestíhání!
Chtěla bych začít více cvičit. Po Jillian mám vždycky chuť si to dát třeba ještě jednou, nebo si na půl hodiny třeba vlézt na orbitrack nebo něco, ale nemám na to prostě čas. Už tak mám pocit, že jde škola trochu na úkor tady toho mého zdravého životního stylu. V obchodě strávím 3x více času než normálně, protože furt zkoumám co je co. Pohybem týdně mi zmizí hodiny. A já se tomu tak chci věnovat víc a nemůžu. Hrozně mě to štve.

Taky mě štvou lidi. Nechápu, že "Dneska nepiju." znamená "Dneska nepiju." Na vysvětlení včerejší večerníček.

Snídaně: Ovesná kaše + chia + mandle + kokos
Svačina: Půl granátového jablka, 30 g sýra (30%)
Oběd: Zase to marinádované maso + americké brambory dělané s olivovým olejem
Svačina: 100 g cherry rajčat, kousek sýra (asi 20 g)
Večeře: Celozrnná houska, 2 plátky sýra, 2 plátky šunky
Druhá večeře: Kousek sýra, 3 jednohubky, půl piva, panák tequily, hryznutí do masa, 2 dc pomerančového džusu

Pohyb: Jillian

Aneb, byli jsme na oslavě narozenin večer a hlad byl hlad. Ale věřte nebo ne, nějak tam chyběly jednohubky z mrkve, z okurky, z celozrného pečiva apod. Takže proto tato skladba druhé večeře. No, pitná voda nebyla, takže jen alko nebo džus, či kola/kofola. Jednoznačně trochu džusu! Ale ten celej večer poslouchat, že je to hrozné že nepijete a ať si dáte to nebo to. No tak to skončilo takto. Neříkám, já si to pivo při tomto stylu klidně sama dobrovolně dám. Ale když nechci, tak prostě nechci.

No dnešní jídelák. Nevím, jsem celej den taková nedojezená, ta tequila si trochu zahrála s mým zažíváním navíc bych řekla. No celkově ten večer si se mnou trochu pohrál.

Snídaně: Ovesná kaše, mandle, kokos
Svačina: Půl granátového jablka, půl kaki
Oběd: Rýže + omáčka s vepřovým (libové)
Svačina: 6 cherry rajčátek, 30 g sýra (30%), 4 lžičky, babiččina nakládaného zelí (
Večeře: To co oběd, ale menší porce
Druhá večeře: Tvaroh s příchutí tiramisu

Pohyb: Jillian

A navíc jsem dneska zbaštila 4 kostičky čokolády. Dvě před Jillian na Energii, 2 když ségra donesla mandlovou čokoládu. resp. čokoláda s mandlovým marcipánem. Jak jsou tam mandle, tak je to moje :D Nebo kokos. Na to jsem prostě jetá.
No, proč teplá večeře? Bylo to buď to, nebo bílý rohlík. Nějak se opomnělo mi koupit nějaké celozrnné pečivo, takže mi tohle připadalo jako menší zlo, navíc je to moje oblíbená omáčka. Druhá večeře dnes asi nebude, není z čeho. Na koleji jsem právě vyhodila půl okurky a papriku, protože se stihly zkazit :( A to mělo jedno z toho být má zítřejší svačina, protože si nestihnu zajít žádnou zeleninu koupit. Achjo.
Oprava: Druhá večeře - tvaroh. Jediné, co jsem ještě na koleji vyhrabala. Hlad mě přepadl.

Jinak jsem dneska v takové prazvláštní depresi. Nevím, něco mě prostě žere. Podepisuje se to naprosto na všem. Doufám, že se z toho vyspím.

Pozitivní je, že je další kilčo dole, tedy váha 78 kilo :) Tak alespoň něco :))

Kaziplán jménem narozeniny

15. listopadu 2013 v 22:17 | Slečna A. | 
Já nevím, že prostě v pátek to nejde normálně.

Včerejšek se teda musím pochválit! Holandský jogurt k snídani, ovoce a oříšky ke svačině, rybička k obědu, zeleninka ke svačině a k večeři celozrné pečivo :) ňom ňom :) Ačkoliv teda včera bez pohybu. Ve čtvrtek na to prostě nemám čas.

Dnešek tak slavný nebyl.
Snídaně: banánový shake (střední banán, 2 lžíce gelu z chia semínek, 1 lžíce vloček, 100 ml mléka, 100 ml vody, trošička kokosu)
Svačina: Pomeranč, 10 mandlí, 2 plátky 30% sýra
Oběd: Kuře s cizrnou na kari
Svačina: asi 70 g cherry rajčátek
Večeře: Půl celozrné housky + 1 kolečko šunky, kousek slaného koláče (listové těsto, salám, sýr, pórek)
Druhá večeře: Kousek krtkova dortu, 1 kousek slaného koláče

Behem dne ještě 4 kostičky čokolády
Pohyb: Jillian

No, tatínek měl dneska narozeniny, takže se slavilo. Slavilo se až večer. No dortu jsem si dala opravdu jen trošku. Ale stejně byl můj příjem dnes docela vyšší než normálně. Neříkám, že to byla katastrofa, ale rozhodně na sebe nejsem pyšná.
Ale byla jsem dneska v obchodě s ovocem a zeleninou a koupila jsem si kaki, granátové jablko a rajčátka. Takže zítra to bude lepšejší! :) Ovesná kaše, ovoce, zelenina, možná si udělám zase cizrnu apod. :))

Navíc, pozitivní věc, sestra přišla s tím, že začne žít zdravým životním stylem :) Což si myslím, že je super. Pokud jí to vydrží, tak se nám to oboum lépe potáhne. Ona je tedy štíhlá, takže může aji zdravě mlsat, ale celkově se mi hodí parťák, který je fyzicky se mnou :)) Ačkoliv, znám ji, tak jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží :D

Zdravá výživa

13. listopadu 2013 v 20:29 | Slečna A. | 
Hááá slečny,

tak konečně jsem byla ve zdravé výživě. Ooo, takovej malej ráj. Všechno jsem to chtěla zkusit! :D Všechno jsem si to prohlížela, pročítala a přemýšlela.
Nakonec jsem odešla ale jen s tou cizrnou :) Vzala jsem si schválně jednu předvařenou a jednu syrovou. Kdyby se ta syrová ne a ne zítra udělat, tak mám předvařenou v záloze :D
A kamarádka si koupila halvu :) Ňamka jako blázen! Chutná jako turecký med. No musela jsem si od ní kousnout a ochutnat a říkám si, že si ji možná koupím, hodím do baťůžku a až na mě příjde nepřekonatelná mlsná, tak tohle mě zachrání :)
A pohankové nebo skořicové sušenky. Přemýšlela jsem, že si je koupím na víkend domů a třeba mě pak nebude tak lákat ta čokoláda :D
No, už si v hlavě skládám svůj jídelníček, až zhubnu na těch krásných 65 kilo a zůstanu jen u zdravé stravy :))

Dnešní jídelák:
Snídaně: 120g activia (bílá, neslazená) + chia + vločky + mandle
Svačina: Jablko, mandarinka
Oběd: Tortila s kuřecí směsí
Svačina: Mrkev
Večeře: Celozrnná kaiserka, 1 plátek 20% sýra, 2 kolečka šunky
Druhá večeře: Asi 5 cherry rajčat (zbytek se ukázal být špatný :( ) + 3 plátky 20% sýra

Pohyb: Bazén (50 minut, 1200 metrů)

Ták, co oběd? Věřte nebo ne, nejmenší zlo v menze dnes. Ale snědla jsem převážně tu kuřecí směs, ta byla moc ňam a tortily půlku nechala :)

Jo a po cestě z bazénu jsem si zašla pro tu hollandiu neslazenou bílou :) A teda 200 g :D Tak si říkám, že třeba alespoň nebudu muset tak brzy svačit :D

Jak se máte? :)

Není čas ztrácet čas

12. listopadu 2013 v 18:50 | Slečna A. | 
Ha děvčata, mám mnoho, mnoho školy, tak jsem si ale řekla, že než se do toho pustím, tak vám napíšu co a jak a kouknu se, jak se dařilo vám :) Mám na to 17 minut :D :D

Tak jak se máte? :) Já jen lítám do školy a ze školy a šrotím. Chtěla jsem si zajít konečně do té zdravé výživy a nemám na to prostě absolutně vůbec žádný čas. Ale kamarádka jde dneska do lídla a prej tam taky prodávaj cizrnu, tak mi jí koupí. Ale prej už předvařenou, doufám, že v tom nebude nějaký velký rozdíl mně ku neprospěchu. Nebo bude?
No ráda bych si našla zítra chvilku a po cestě na bazén si tam skočila, protože mi končí škola dřív, tak nebude zavřeno až kolem půjdu a koupila bych si syrovou, abych si ji mohla udělat podle sebe. Tu předvařenou beru zatím jako alternativu :)
Hrozně se těším na víkend. A potřebovala bych si trochu zaskákat. Plavání zbožňuju, ale potřebovala bych nějakej energetičtější sport teďka. Příjdu si taková trochu nevím.

No, k tomu co jsem dneska zblajzla :)

Snídaně: Activia + vločky + chia semínka + mandle(ty z punče:D), půlka kaki
Svačina: Druhá půlka kaki, 1/4 pomela
Oběd: Rýže (150 g) s kuřecí směsí (100 g) (nevím pořádně co to bylo, co menza dala. Ale bylo to dobré :)
Svačina: Půl mrkve a zbytek pomela (z 1/3, tak toho byla trocha, nevím jak specifikovat :D)
Večeře: Celozrná kaiserka s 20% sýrem (1) a šunkou (1)
Druhá večeře: cca 100 g cherry rajčátek, 1 plátek 20% sýry, jedno kolečko šunky

Ták děvčata, už jsem to u některé z vás četla, ale chci se zeptat, je activia taky takové neskutečné zlo? Zítra se dostanu do obchodu, tak po ní už rozhodně nesáhnu, ale doufala jsem, že je to třeba menší zlo, než ta jogobella. Ty activie jsem totiž doteď jedla tak nějak normálně. Ne furt, ale často. Což se od příštího týdne ovšem změní!
Kaki. Hm, musím říct, že to bylo zajímavé ovoce :) Chutnalo mi to jako sladší mango řekla bych. Nevím, možná si to koupím ještě někdy, ale sladké to bylo asi až moc :D
Co se týče odpolední svačiny. Nebyl čas, tak jsem snědla tu půlku mrkve a pak přišla vyučující na přednášku. No víte, jakej je to randál, když křoupete mrkev. Tak jsem raději dojedla to pomelo :D
Jinak spokojenost ze strany mé :)
Pitný režim dodržen :)

Pohyb dnes spíše né než jó, pouze 3x 30 minut svižné chůze

Tak, co myslíte? A jak se máte? :)) Povídejte, přehánějte! :)

Moc ti to sluší

11. listopadu 2013 v 21:49 | Slečna A. | 
"Celý den ti chci říct, že ti to moc sluší. Je vidět, že jsi zhubla bříško."
Wuaaa, to je tak krásné. To je tak úkažsné, to je tak nakopávající!
Ano, mám za dnešek jednu výčitku. Ale tohle je prostě úžasné. A tak to člověka nakope dál! Neskutečné! :)

Dneska jsem byla v obchodě a koupila jsem si kaki. Myslím, že o něm psala El.Michelle, tak jsem si říkala, že to vyzkouším. No a když jsem to viděla v obchodě, bylo jasno. Mám ho doma a zítra si ho dám jako ten furt slibovaný kousek ovoce, co říkám, že přiřadím ke snídani a ještě stále jsem tak neučinila :D

Taky se chystám konečně do zdravé výživy! Našla jsem si jeden recept s cizrnou. Nikdy jsem to nejedla, ale prý je to hodně dobré a je to samozřejmě zdravé. Jen musím ten den jinak omezit sacharidi, protože jich to má údajně hodně (100 g cizrny = 50% denní dávky). Ale zkusím! Jen abych se do té výživy stihla dostat. Máte případně zkušenost s e-shopy? :)

Hm, dnešní jídelníček tedy :)
Snídaně: Jogobella light jablko a skořice (150g) + chia semínka + ovesné vločky + pár mandlí
Svačina: 5 mandarinek
Oběd: Kuřecí řízek (smažený bohužel, zásoby nabalené z domu) + mrkev (aby to bylo ve výsledku zdravější :D)
Svačina: Mrkev
Večeře: Celozrná kaiserka s 2 plátky 20% sýra a 1 plátkem šunky
Druhá večeře: Punč s rumem a amaretem a v něm mandličky

Pohyb: 50 minut bazén (1200 metrů)

Tak, druhá večeře je můj rest. Samozřejmě, nebyla to druhá večeře, ale znáte to, kamarádka má něco důležitého na srdci, tak si na ní samozřejmě uděláte čas a ona panuje ta zimní atmosféra a jsou tam ty stánky, tak si prostě zajdete na punč. Jinak jak víte alkohol prakticky nepiju :) No a ty mandle v tom (ano, já vím, sacharidy, mají se jíst ráno, ale kdo jde ráno na punč?) pekelně zasytily, takže žádná druhá večeře není třeba a místo toho mám to. Ale všechny mandličky jsem nesnědla. Půlku jsem nechala a donesla si ji na kolej s tím, že si jí zítra ráno hodím do jogurtu! :) Takže trochu výhra v prohře řekněme. No, snad mi ten bazén alespoň pomohl dneska spálit rovnou ten punč. Pochopím, když po tomhle nepříjde ubýtek, ale doufám, že nepříjde nadbytek :D

Ten kompliment mě dneska opravdu hrozně potěšil a nakopnul.

Jo dámy, co jsem vám chtěla! Taky díky vám a to konkrétně Mari Barbara mi tímto otevřela oči. Psala o vodě. O tom, že tělo je 70% voda a to, proč musíme hodně pít je to, že tady ta masa vody v nás, pokud se neobnoví tím, že vypijeme jinou vodu, začne v nás hnít. Hnusná představa, že? Až blicí :D A proto se prolejvám vrchem spodem i přesto, že už předtím jsem dodržovala pitný režim docela pěkně :) Inu nic, jdu si uvařit bylinkový čaj a učit se!

Pěkný večer a hodně úspěchů!

Neděle

10. listopadu 2013 v 20:05 | La straniera | 
Ach slečny moje,

mám takový pocit, že mi ty víkendy slušně zasahují do mých plánů a pravidel. Ze všeho nejvíce v pravidelnosti. Neříkám, že to doma dělají schválně, naopak mě podporují, ale vždycky se to nějak debilně sejde a tak jsem z toho dneska taková dost nesvá. První řadě kvůli načasování, v řadě druhé kvůli pamlsku.

Snídaně: Ovesná kaše, chia semínka, mandle, kokos (8:30)
Svačina: Pomeranč, kousek sýra, 10g lískových oříšků (10:00)
Svačina 2: Celozrná kaiserka s kolečkem šunky (12:00)
Oběd: Pstruh na másle + brambory s petrželkou (14:30) + 3 kostičky čokolády, pár oříšků v čoko
Večeře: Celozrná kaiserka s kolečkem šunky (17:30)
2. večeře: Buď tvaroh s brusinkami nebo mrkev, nemohu se rozhodnout (20:00)

Pohyb: Jillian level 1

Asi zvolím tvaroh, mám tak nějak pocit, že mi dneska brutálně chybí bílkoviny totiž. Ale zase mrkev je asi lehčí. Je to těžké rozhodování. No, proč tak pozdě oběd? Doma už jsem jim vysvětlila, že bych ráda měla pravidelnost ve svém jídle a objedvala mezi 12 a 13 hodinou. Jenže mamka byla na víkend pryč a vracela se v neděli a samozřejmě stolujeme pospolu, takže s obědem se čekalo na mamču. Nikomu nic nezazlívám nebo tak, ale opravdu mi to ten režim rozhodilo. Ve 12 jsem totiž měla takový hlad, že mrkev by mě na 2,5 hodiny dostatečně nezasitila, protože tělo už prostě očekávalo to větší teplé jídlo. Musela jsem to tedy doplnit pečivem. Proto jsem ale chvíli na to šla na Jillian, abych ty sacharidy hnedka využila. No, čokoláda, to je prostě víkendové pravidlo asi, ale ta by mi nevadila. Ty oříšky jsem si ovšem odpustit mohla. Odolám prakticky čemukoliv - sušenky, brambůrky, tyčinky - na nic z toho ani nemám chuť, neláká mě to. Slazené kafe, čaje, nápoje - taky nemám chuť. Ale jak je něco čokoláda, tak se neznám. Ale ano, vím to, je to jen v mé hlavě a musím s tím bojovat. 3 kostičky čokolády, jo, proč ne. Výsledky mám, není to moc a jinak jím myslím si dobře, ale cpát do toho další sračky, tož su blbá? Asi jo.
No a teď si dám asi ještě ten tvaroh. Dneska jsem totiž zjistila jedno. Včera jsem si dala druhou večeři a všechno dobrý, ale ve chvíli kdy jsem ulehala do postele, zjistila jsem, že mám hlad. No do lednice už jsem samozřejmě nešla a zaspala jsem to, ale ráno jsem se vzbudila a hrozně mi kručelo v břiše. Způsobilo to to, že jsem byla celej den taková nedojedená a hladová. Takže z toho plyne mé rozhodnutí, že zavedení druhých večeří nebudu měnit a budu si dávat pozor, abych nechodila spát hladová, tzn. nejpozději tři hodiny po tom, co něco sním jdu spát! Ráno je pak hnedka příjemnější a přes den mě hlad pak rozhodně netrápí.
Máte to tak taky?

Jinak, co jsem chtěla říct, jak jste komentovaly poslední článek a že je to docela velkej váhovej úbytek. Víte proč? Protože mám z čeho shazovat. Čím více shodím, tím pomaleji to potom půjde, ale protože jsem si za těch 20 let nadělala solidní tukové zásoby, tak jdou teďka pěkně dolů, protože tělo má všeho dost a tak je nepotřebuje a s klidem je pouští :) Základ úspěchu :)

Tak jo, mějte se krásně slečny, poctivě cvičte a pěkně dlabejte. A serte na takový kixy jako mám já :D

Hned je to lepší!

9. listopadu 2013 v 19:59 | Slečna A. | 
Co si beru k srdci ze včerejšího jídelníčku a proč si opravdu budu dávat pozor kdy a co jím a budu dbát na pravidelnost?
"Je 22:17 a já jsem unavená neskutečným způsobem. Moje tělo nedostalo co chtělo ani kdy to chtělo. Já jsem naprosto mrtvá i přesto, že jsem spala asi 9 hodin. Je to něco neskutečně šíleného, co dokáže opravdu tohle udělat ;)"
Věřte mi, nepotřebujete si to vyzkoušet na vlastní kůži, snažte se tu pravidelnost dodržovat a správnou skladbu také!

Něco pozitivního ale a to jsou číslíčka! (Po dvou týdnech)
Váha: 79 (z 81) původní váha 84,5
Prsa: 106 (z 107)
Pas: 90 (z 92)
Boky: 104 (Ze 105)

Třeba né moc, ale pro mě za dva týdny pěkná čísla! :) Navíc se mi na sebe kouká do zrcadla mnohem, mnohem lépe! Muffin top zmizel, špek mi nepřetéká přes kalhotky, pas vypadá jako pas, boky už nejsou pneumatika. Prostě je to skvělá změna k lepší a je to skvělá motivace k tomu pokračovat! :)

A jak jsem tomu dneska dala?

Snídaně: Ovesná kaše s chia semínky, kokosem a mandlemi
Svačina: Pomeranč, 10 gramů oříšků (lískáče, mandle), 3 kostičky čokolády
Oběd: Pstruh na másle + brambory s petrželkou
Svačina: Paprika, kousek sýra
Večeře: Kari kuskus se zbytkem pstruha, co sestra nedojedla :D
Druhá večeře: Půl vaničky tvarohu doslazené trochou marmelády (no, nebylo to dobrý, zůstanu u jablek a u skořice)

Pohyb: Jillian Michaels 30 days shred level 1

Jsem dnes spokojená! Akorát teda, nevím už kdo z vás mi to doporučil dosladit tvaroh marmeládou, ale už nikdy to neudělám :D Čokolády nelituju, zítra už si stejně sladkého nedám nic :)

Jó, zapomněla jsem vám říct! Už týden piju každé ráno teplou vodu s citrónem (2 kolečka citrónu zaliju půl litrem horké vody) a musím říct, že je to docela kouzelný! ;) Mám pocit, že se moje tělo lépe popere s jídlem co sním a mám i pocit, že to docela pěkně čistí (moje pleť už nevypadá tak žalostně, dekolt bez jediného pupínku, nádhera!), takže jenom doporčuju! ;) A pijte to tak, ať je to to první co do těla dostane. Prvně vypít a pak snídat. Samozřejmě nemusíte hned vypít celej půllitr, nebo si můžete udělat i do malého hrnečku! Ale já jsem šílenej pič a piju po půllitrech :))

Ale co jinak. Děcka, jsem mrtvá. Škola mě ničí. Dneska mě rozbrečela už asi 5x. Chodím do školy ráda, ráda se dozvídám nové věci. Ale ten tlak, že musím něco umět epes, přesně, pojmy zasraný. Nechápu, proč prostě nás to neučí jednoduše jak to je. Prostě pěkně polopatě. Naco tam cpát hromadu cizích výrazů a říkat to ve složitých souvětích, když to jde říct krásně jednou větou. Ale moje jedna krásná srozumitelná věta nestačí. Je toho moc. Valí se to hrozně, já nemám na nic čas. Chci trávit čas s přítelem, s přáteli, bavit se, mít čas si pustit film, nebo seriál, přečíst něco v knížce, jít na bowling, nebo cokoliv. Místo toho? Sedím u pc, píšu seminárky, vymýšlím bakalářku, učím se na průběžné testy a na zápočty a zkoušky, protože už začínají předtermíny a vzhledem k tomu, kolik toho tento semestr mám, tak absolutně nedávám.
Máte se lépe?
Mě jediné co těší jsou chvíle, kdy se s přítelem můžeme vidět a chvíle, kdy si můžu zacvičit a na nic nemyslet.

Hodně zdaru slečny moje!

PS: Děkuju za komentáře k poslednímu článku! Byly důležitější než všechny ostatní tady ;))
PS2: Opravdu zjišťuji, že bez vaší podpory bych skončila tak možná u půlkila dole a pak u pěti kil nahoře, takže neskutečně za tu podporu děkuju!!!

Pleskni si, blbečku.

8. listopadu 2013 v 19:59 | Slečna A. | 
Ajajajajaj. Poslední dva dny nevyšly úplně podle mých představ. Včerejšek dejme tomu, dnešek vůbec.

Včera jsme jeli s kamarády na výlet, no a protože jsme byli pryč skoro celý den, neměla jsem teplé jídlo k obědu. Skladba jídelníčku tedy byla dost nerůznorodá - ráno jogurt s mini bebe a chia, pak jablko + bluma + mandarinka, k obědu chlěba s vlákninou, ke svačině mkrev a k večeři chleba s vlákninou. No vlákniny jsem tedy včera měla až přemíru, což se moje tělo samozřejmě uvědomilo. No k plusu ze včerejška mám 2 hodiny docela svižnou chůzí v přírodě.

Dnešek? Ten byl katastrofa! Ve čtvrtky se vracím domů vždycky úplně mrtvá a dospávám týden. Spal u nás ale přítel a tak jsem šla spát později než normální čtvrtky a vstávala až v 9. No než jsem si udělala snídani a tak. No koukněte se samy na jídelníček a časový harmonogram!

Snídaně: Ovesná kaše s mandlemi, kokosem, chia semínky a půl lžičkou medu (9:30)
Svačina: 2 cherry rajčátka a kousek sýry (asi 15g) (12:30)
Oběd: Rýže s omáčkou z leča a kuřecími kousky (14:00)
Svačina: 4 kostičky čokolády (17:00)
Večeře: Zapečený špaldový chléb s 1,5 plátku 30% sýra, kolečkem šunky a kolečkem červené cibule (19:00)

Absolutně jsem celý den nepociťovala hlad, ale vůbec. Normálně dostanu hlad tak, jak je tělo zvyklé tak po těch 2,5 hodinách a dneska tím pozdním vstáváním se mi to celé hrozně rozhodilo. Zítra zase vstávám normálně, tak snad půjde vše zpět do normálu. No a ta čokoláda, to je zase moje páteční klasika no. Ale zrovna dneska vzhledem k okolnostem se rozhodně nehodila. A nebyla to svačina, ale když nad tím tak přemýšlím, bylo to opravdu jediné jídlo, co jsem dopoledne snědla.

Jo a taky jsem teď zjistila, že nemáme skoro žádnou zeleninu. 2 papriky. No budu s tím muset na víkend vyjít.

K pohybu dnes: Jillian Michaels level 1

Achjo, jsem z toho fakt nešťastná dneska. A ještě když mám vedle sebe tu hoooru učení.

Doufám, že vám se vedlo lépe!
Zítra napíšu, co na to váha...

Wuaaa... středa.

6. listopadu 2013 v 21:09 | Slečna A. | 
Nazdar kočky, tak jak se dneska máte? :)
Já upadám do hluboké deprese. Za prvé jsem absolutně bez času a obracím každou minutu napětkrát, než se rozhodnu, pro co ji využiju, za druhé velké téma - bakalářka. Nemám tušení jaké psát téma ani u koho a tak. Jsem z toho docela na nervy, mnoho z mých spolužáků totiž má už vedoucího práce i téma vymyšleno a jsou v pohodě. Druhá věc je, že se blíží zkouškové a já už se pomalu ale jistě začínám učit a když já se učím, tak jsem hrozně nervózní.
No, ten stres určitě nebude to pravé ořechové k mému zdravému stylu.

Hm, poznatek za poslední dva týdny - budu asi muset přidat trochu jídla. Myslela jsem si, že jím naprosto normálně, ale párkrát se v komentářích objevilo, ať třeba přidám ovoce k snídani nebo tak. A zjišťuju, že fakt jo, protože nemám asi tolik sil, kolik bych si přála. A nebo, věc druhá a taky pravděpodobná, trochu jsem ten svůj začátek přestřelila a měla bych trochu ubrat na pohybu. Respektive, vybrat si den v týdnu a ten nic, protože mám opravdu každý den dle mého plnohodnotný pohyb. Tak nějakej odpočinkovej den by to asi chtělo :))

Ták, k dnešnímu jídelníčku:
Snídaně: Bílý jogurt (120g) se lžičkou medu, lžička chia semínek, ovesné vločky a asi 10 mandlí
Svačina: Bluma, mandarinka, půl jablka (ňom ňom)
Oběd: 100g chilli con carne + 120g rýži paraboiled (ňom ňom :D)
Svačina: Mrkev, mandarinka
Večeře: Vícezrný chléb se lněnými semínky s 2 plátky 20% sýru
Druhá večeře: 120g odtučněného tvarohu se lžičkou a půl brusinek (sterilizované v zavařovačce v lednici)

Pohyb: Půl hodiny chůze a následně 45-50 minut bazén (1200 metrů)

Ták, ano, vím, že ty brusinky na večer jsou sacharidy, ale a prvé po tom bazéně jsem byla dost vyfluslá, za druhé jestli si tam dám brusinky nebo jablko, na tom už asi nesejde. Jedno je jasné, čistý odtučněný tvaroh mi moc nejede :) A ta mandarinka odpoledne - honila mě mlsná :D
A co se pitného režimu týče, tak ráno před snídaní teplá voda s citrónem (dneska jen čtvrt litru) a během dne asi tak 2 litry čisté vody :)

Jsem tedy z dneškem spokojená, ale jinak si říkám, že je někde chyba. Od těch červených dnů z minulého týdne se mi pořád nespravila pleť a zažívání si taky dělá co chce. Někde je tedy asi stejně chyba.

Co vy? :)

Padaj mi plavky. Potebuju pomoc!

4. listopadu 2013 v 21:58 | Slečna A. | 
... aby mi padaly ještě více :D
Na jednu stranu dost nepříjemnej pocit, že vystrkujete zadek na celej bazén, na druhou stranu - pokud se tedy plavky nevytahaly - krásné pociťujete ty kila dole :D

A s čím že potřebuju pomoc?
Procházela jsem dneska tak obchodem a říkala si, co by bylo vhodné si koupit a co ne. Neříkám, že si to nemůžu najít na netu, ale chci vaše názory a zkušenosti! :)
  • Sójové mléko - u některých z vás jsem to viděla a chci se zeptat v čem je pro vás lepší než normální? V Bille jsem našla sójové mléko bez lepku a bez laktozy (pro nás s intolerancí laktózy a vhodné).
  • Syrovátka - nevím proč, doteď jsem si myslela, že to musí být nějaká hnusná věc, ale ta paní na té krabici se docela usmívala a vypadala spokojeně. Hej ne, fakt - netušila jsem, že se to pije! To je vhodné?
  • Ovesná kaše - jaké jiné kaše si děláte a které jsou podle vás nejlepší? A dělají se všechny na stejný způsob? No a samozřejmě, jak je dochucujete? :) Čím víc nápadů, tím lépe pro mě, alespoň mohu obměňovat :D
  • Zdravá výživa - pro co si jdete do zdravé výživy? Kupujete si tam i nějaké pamlsky? :)
Ták, pokud se se mnou podělíte o vaše zkušenosti a informace, tak to spojím s obecnými informacemi a hodím zde o tom článek vámi podepsaný! :)
Hm, k dnešku?
Jídelníček :)
Snídaně: Krtkův dort od maminky
Svačina: Půlka pomela + 2 plátky 20% sýra
Oběd: brambory + vepřový řízek - ten co v sobotu :D v takové marinádě, ale myslím, že bez oleje, ale nějakej tuk tam je
Svačina: Mrkev
Večeře: Takovej ten trvanlivej chleba co je v tom vakuovaném obalu a je jééénom ze semínek a obsahuje hrozně moc vlákniny :D Tak přesně ten! Jeden plátek se šunkou (2) a tvrdým sýrem 20% (1)
Druhá večeře: 100g odtučněného tvarohu + půl jablka + skořice

Pohyb: 30 minut svižné chůze a hned nato 50 minut bazén (1200 m)

Ták, dneska mi kámoška donesla pár chia semínek, ať je ochutnám. No a už jsem si dala do hrnce vločky s mlékem, abych si je udělala ke snídani, tak si do nich ty semínka šupnu a uvidím! :) Určitě vám o tom napíšu a věřím, že kladný článek :)
Fuj to je zase hodin. Čas jít pracovat a brzy spát. Mějte se famfárově :)

Proč to nejde? 2

4. listopadu 2013 v 12:00 | Slečna A. |  Proč? Jak? Typy a postřehy
6. Pij, pij, pij!
A co? Čistou vodu nejlépe. Dva litry za den určitě zvládneš! A proč? Jednoduché, zaprvé to pomůže tvému trávení a putování tráveniny střevem z těla ven. Za druhé, když si dáš skleničku před jídlem, nebudeš mít takový hlad a nepřejíš se zbytečně. Jídlo se bak v žaludku s vodou smíchá, nabobtná a dostatečně tě zaplní. Samozřejmě ale nevypij před obědem litr vody, abys pak snědla jeden kousek bramboru. Všeho s mírou! Věc třetí, ráno sklenička vody pročistí organismus, nastartuje a pročíšťuje pleť. Ale ať není studená! Na ráno nejlépe vodu s citrónem, ale o tom si ještě povíme :)

7. Jez pravidelně.
Tělo potřebuje nějaký režim. Když budeš jíst pravidelně, tělo si na tento režim navykne a bude vědět, že to jídlo a živiny příjdou a nebude mít potřebu si nic ukládat a vše bude rovnou využívat. Pokud bude ale tělo mít strach, že nic nepříjde, protože jednou se nasnídáš v 7 a druhý den v 10, nebo snídani pro jistotu vynecháš, tělo celé ustrašné schová něco do zásoby na horší časy, které podle něj mohou brzy přijít. A tak by to přátelé nešlo! Neříkám jíst přesně na minutu, ale tak odchylku v rozmezí hodiny snad nějak zvládnete.

8. Hodně jíst.
Tak trochu navazuje na předchozí bod. Opět je to o tom, že když tělu dáte málo živin, bude se bát a bude ukládat jako o život... nebo, proč jako vlastně, že? Musíte jíst dostatečně, zaprvé vaše tělo spotřebuje mnoho živin jen na váš bazální metabolismus (teď to bude znít třeba divně, ale čím víc vážíte, tím víc musíte jíst oproti štíhlejším lidem, protože čím větší velikost, tím větší bazální metabolismus. Abyste zhubli, měli byste jej dodržovat, ale dohnat sportem! pokud máte nižší příjem, tělo ukládá ze strachu, pokud máte vyšší příjem, tělo ukládá, protože má nadbytek), zadruhé nesmíte dovolit, aby se vaše tělo bálo. Vždycky když jdete z domu, mějte v kabelce nějakou poslední záchranu - jablíčko, musli tyčinku nebo cokoliv, aby kdyby vás přepadl hlad jste jej mohli zahnat! Je to ve skutečnosti hrozně důležité! :) Navíc, když budete hodně jíst, budete mít dost energie, nebude vás honit mlsná, vašemu tělu bude prostě dobře! Ale pozor, neplést hodně jís a přežírat. Berte to jako synonymum k jíst dostatečně.

9. Jezte zdravě.
Pozor! Není to jen o tom kolik toho sníte! Ale ČEHO! Tělo potřebujete určité živiny. A pokud do sebe narvete tyčinku snickers, zapijete kolou a dáte si dva bílé rohlíky s nutelou, tak energeticky se třeba dostanete na svůj bazální metabolismus, ale tělo bude trpět jako kůň!
Vaše tělo potřebuje ze všeho něco - sacharidy, bílkoviny, tuky, vlákninu, vitamíny. Otázka je, z čeho je přijmout. Rozhodně je lepší cukr z jablka než z té snickersky, lepší tuk z oříšků než z hranolek, bílkoviny lepší z odtučněného tvarohu než z plnotučného. O tom, co co obsahuje a co bychom měli jíst příjde článek později! :) Hlavně myslete na to, že potřebuje ovoce i zeleninu - ovoce dopoledne, zeleninu odpoledne, že snídaně má být energeticky bohatá a obsahovat hodně sacharidů (musli s jogurtem, ovesná kaše s ovocem,...), oběd nemá být zbytečně těžký a večeře hlavně bílkoviny. Doplňujte jídelníčky dalšími důležitými věcmi. Já mám třeba problém sníst dostatek vlákniny jen tak v potravinách. Tak si dám lžičku lněných semínek (ROZKOUSAT!) a hned mám vyváženější jídelníček. Třeba dopoledne k svačině k tomu jablku. Pokud máte problém s tím, co kolik čeho má a čeho kolik sníst, tak opět odkazuji na www.kaloricketabulky.cz, které vám s počítáním a přehledem pomůžou :)

10. Začněte hned!
Výmluvy typu "Tak dneska si dám ještě čipsy a zítra začnu." si nechte pro někoho jiného. Ale nekrmte tím sami sebe. Buď chcete a tedy začnete hned, nebo si sami lžete do kapsy. Odkládání ničemu nepomůže, protože je prostě a jednoduše, naprosto nekonečné. Jen odhodlání, síla, chtíč vás dostane pomalu ale jistě k cíli. Pokud chci, tak žádné výmluvy. Koukněte se do zrcadla. Nelíbí se vám, co tam vidíte? Tak okamžitě položte tu čokoládu, oblečte tepláky a jděte běhat, dřepovat, skákat, tancovat... cokoliv, ale ZAČNĚTE! Protože začít, je to nejtěžší.

Mé obvyklé tlachání

3. listopadu 2013 v 19:34 | Slečna A. | 
Ahoj ahoj :)

Tak jaký jste měli víkend? Taky tak krátký?! Já neskutečně krátký. Vrátila jsem se domů až v pátek večer. No za sobotu a za neděli jsem prostě nic nestihla, kór když v sobotu se slavily ty ségřiny narozeniny a dneska jsem se musela už odpoledne balit, abych zase mohla odjet na kolej. Jsem ráda, že jsem mimo tohle stihla strávit nějaký čas s přítelem, ale moc ho teda rozhodně nebylo, oba toho máme dost a že jsem stihla během víkendu nějaký ten pohyb. Ke včerejšku Jillian a asi 45 minut procházka svižnou chůzí, dneska půl hodina Jillian.
Mám ale pocit, že začínám odsouvat školu na úkor pohybu. Ano, musím říct, že mě pohyb začíná docela pohlcovat. A to jsem tomu nikdy nevěřila! Ale cvičím každý den a když ne, tak mi to chybí! Třeba v pátek, opravdu jsem neměla čas. Byla jsem celej den na exkurzi, pak rovnou šup do vlaku, domů, převléct, do divadla a do postele. Ale jak mi ten pohyb chyběl, jak jsem měla chuť jít se alespoň pořádně projít.
Jsem ráda, že to tak je a že mě pohyb opravdu baví. A taky na sobě pozoruji změny, když cvičím právě tu Jill. Když jsem to cvičila poprvé, musela jsem u něčeho přestat a na 5 vteřin prostě spočnout. Co se kliků týče, tak ty byly naprosto nemožné - udělala jsem jeden a to dámský! a bylo po mně. A poslední posilovačka minutu na břicho? Vydržela jsem tak půl minuty a byla jsem po těch asi 25 minutách splavená jako blázen.
Dneska? Dneska jsem se ani jednou nezastavila. Kliky, sice jsou v mém podání dost pofidérní, ale ruce to cítily, takže se tam něco dělo. A na konci jsem byla sice spocená a tak, ale podstatně méně, než minulý týden. Prostě pociťuji na sobě to, že si to tělo začíná zvykat. Vidím, že to někam vede a jsem z toho hrozně šťastná! :)

Hm, k dnešnímu jídelníčku, s tím tak spokojená samozřejmě nejsem.

Snídaně: Kousek dortu (Jediné štěstí, že je tam banánu víc než sladkého, i přesto že banán není zrovna dietní ovoce a štěstí, že má vůle mi ukrojila opravdu jen kousek :D)
Svačina: Pomeranč
Oběd: Vepřo knedlo zelo (Opět velice dietní jídlo. Naši se mi snaží pomoct co to jen jde a cestu mi usnadňovat, ale hold nemůžou se kvůli mě omezovat, věc první - ikdyž by jim samozřejmě taky zdravější styl prospěl, věc druhá - kdo má pořád vymýšlet jídla? Furt to stejné dokola se nechce jíst nikomu. Alespoň že jsem je přesvědčila, že si to jídlo nebudu brát na kolej. Inu, když už nic, tak jsem si naložila samozřejmě tak akorát - 4 knedlíky - ty malé! :D)
Svačina: 75g cottage, kolečko šunky, 6 cherry rajčátek, lžička lněných semínek, 10g 30% eidamu
Večeře: 75g cottage, půlka vepřového řízku (takového polopřírodního, to bych vám tu musela napsat recept, abyste to pochopili :D) a 2 tenké plátky špaldového chleba

Večeři jsem teda snědla na dvě etapy. Neměla jsem po svačině takovej hlad, ale věděla jsem, že než bych dojela na kolej, tak bych ho určitě dostala a tak jsem snědla část a druhou část až jsem dojela na kolej, takže prakticky 1. a 2. večeře. Ano, na dnešním jídelníčku je hodně chyb. Snídaně samozřejmě nemá nic prospěšného, oběd je příliš tučný a večeře asi taky až moc výživná. A ten sejra tam navíc taky být nemusel. Hříchem zítřejšího dne bude ten kousek dortu, co jsem ještě vyfasovala, ale ukrojila jsem si opět málo a vzala jsem si jeden a věřím, že až se vrátím domů, dort už bude fuč :) Ikdyž věřím tomu, že bych mu odolala. Vůli si docela pěstuju a daří se mi to :)

Há a musím brzy zamířit do obchodu se zdravou výživou. U některých z vás nacházím skvělé jednoduché recepty a musím už obměnit ty svoje klasické snídaně a tak! Takže vám všem moc děkuju! :)

Jo, ještě jsem se chtěla zeptat na radu. Říkala jsem si, že by bylo dobré, kdybych si mohla kontrolovat zastoupení tuků v těle. Vidím na váze, že hubnu, případně na metru, ale nevím, co hubnu. Jasně, vidím že se mi začínají rýsovat svaly, ale stejně nevím, jestli i těm neškodím a přemýšlím jak to udělat. Chodit každý týden někam do výživového centra, no to nevím, ještě by mi cpaly nějaké ty svoje výživové doplňky a já tomu nevěřím, samá chemie. Tak jsem přemýšlela, že si koupím tohle - http://www.zdravi-sport.cz/monitor-zdravi-y-2009-2/#komentare - co si o tom myslíte? :) A zkušenosti máte?

Díky díky, mějte se krásně, ahoj! :)

PS: Na tom dezzu ještě zapracuji, jen aby se vám to lépe četlo. Až bude čas (takže tak o vánočních prázdninách :D) si tu něco vymyslím :)

Hřích zvaný oslava

2. listopadu 2013 v 20:25 | Slečna A. | 
Tak dnešek je opravdu něco, za co se nejde pyšnit :D
Ale jak bych to řekla.
Za prvé - jak již bylo řečeno i mnohými nejlepšími z vás, nedržíme dietu, ale měníme životní styl. Jehož cílem je samozřejmě zhubnout, ale u něhož chceme zůstat, abychom se cítili skvěle, zdravě, fit :)
Za druhé, zblajzla jsem dneska pár nezdravých věcí, ale nepřejedla jsem se, jedla jsem normální porce atp.

Takže jsem tedy vyměnila odpolední mrkev a rajče za kousek dortu, večeři za pár šneků (z listového těsta se sýrem a šunkou). A sklenička vína samozřejmě, když to byly ty narozeniny. No, vlastně dvě skleničky.

Takže dnešek byl po měsíci tedy ten opravdu odpočínkový den. Ráno jsem si dala půl hodiny Jillian a teď vyrážím na procházku.

Váha: 79,5. Tzn, od začátku hubnutí, tedy od 25.9.2013 jsem zhubla 5 kilo. A ano, to je něco, co se mi opravdu líbí a něco, co nehodlám zahodit.

O dnešku ani nemůžu říct, že to byl zkrat. Narozeniny prostě jsou a s nimi spojen dort a pohodička. Na svoje narozeniny si vždycky přeji ovocný dort, aneb hooooru ovoce :)
Zítra samozřejmě dlabu zase normálně. Akorát v lednici jsou teda dva dorty, takže se obávám, že mi bude ještě kousek vražen na snídani, ale zase na druhou stranu je fakt hrozně dobrý :D

To je tedy motivační článek tohleto, co?
Ale nemyslete si. I přes tento den já pokračuji dále, plná odhodlání a sil, které narostly s tím, jak se kila ztratily. Dalších 15 kilo, aneb 15 týdnů a já budu vítěz - zdravá, krásná a plná energie.

Žijme zdravě :)

Stud

2. listopadu 2013 v 10:41 | Slečna A. | 
Stud. Docela jako jo.
Hádám, že mám ZASE nějakej odpočinkovej víkend, nebo co!
Ale to já odmítám!
Včera? Jídelníček klasika, ale resty - 200 ml pomerančového džusu (100%) a tak 10 mandlí v čokoládě. To je tak, buď odoláte jedné a tím všem, nebo neodoláte jedné, ale ono to u ní neskončí. Ale čas na pohyb včera nebyl.

Taky to máte tak, že když máte pohyb, tak míň sníte a když celý den nemáte čas na to, abyste si zasportovali ale furt sedíte ve škole, v autobuse, ve vlaku, tak toho do vás prostě spadne nějak víc? No prostě pohybový plán pro pátek byl omezen.

No dneska slavíme ségřiny narozeniny. Víte jak - dort a dobroty. Tak je to jasné, dort si samozřejmě dám, přeci neodmítnu, ale tím to končí :) A za chvíli si jdu zacvičit Jillian :) Zítřkem už by mělo být vše v naprostém pořádku. Poučení pro příští týden - nekupuj jim domů nic dobrého, pak to chceš taky :D A pohyb příští týden zaručeně budu mít každý den! :) Což mi vyšlo i tento týden, až na ten včerejšek.

No, dneska příjde vážení, tak uvidíme Vážení, co naváží :D Mít strach, nemít strach. Těžko říct.
Ale musím říci, že se na sebe mnohem raději teď koukám do zrcadla :) Vidím to na sobě. Vidím, jak se ta postava zpevňuje, jak celulitida pomalu ale jistě mizí. Je to krásný pocit, cítit se krásnější a zdravější! :)